banner346
banner19

Çavuşoğlu “Denizlililer için giriş ücretsiz olmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Pamukkale’ye girişin ücretlerine yapılan zamma tepki göstererek Denizlililer için girişin ücretsiz olması gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu “Denizlililer için giriş ücretsiz olmalı”
banner20
banner243

Denizli Haber - 2021 için müze ve ören yerleri giriş ücretlerine yüzde 20 zam yapılmasına tepki gösteren Bülent Nuri ÇavuşoğluPandemi döneminden en çok etkilenen sektörlerden birisi turizm sektörüyken müze ve ören yerleri giriş ücretlerine zam yapmak sektörün içinde bulunduğu krizi daha da derinleştirmek ve Denizlili vatandaşların yanı başındaki dünya harikasına uzaktan bakmaya devam etmesi demektir. Türkiye’de her şey halkın sırtına yüklenmeye devam ediyor.Memleketindeki dünya harikasını görebilmesi için 110 TL ödemesi isteniyor. Bırakın ailecek gitmeyi tek kişinin gitmesi bile bir hayal artık" dedi.

Dünyası mirası ve doğa harikası Pamukkale’ye Denizlililerin giriş ücretlerinin yüksekliği nedeniyle 10-15  yıldır gidemediğini ifade eden Çavuşoğlu, “Devlet, halktan neredeyse aldığı nefes için bile vergi alırken salgında bile gerekli yardımı yapamıyor. Gazetelerde alım gücü iyice düşen halkla dalga geçiliyor, 'az alışveriş nasıl yapılır' hakkında taktikler veriliyor. Pazar arabası dolduramayan, marketten tane ile sebze meyve satın alan, pandemide işsizliğe mahkum ettiğiniz insanlarla dalga geçmeyi bırakın artık! Pamukkale, 20 yıl önce yurttaşlarımızın hafta sonlarını piknik ve havuzlara girerek vakit geçirdikleri, şehir dışından gelen misafirlerini gezdirebildikleri çok güzel bir yerdi. Herkes hafta sonu oraya koşar, yorgunluğunu atardı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Denizlileri cezalandırmaktan vazgeçmelidir. Pamukkale bizimdir, Denizli halkınındır. İlimizde yaşayan vatandaşlarımız Beyaz Cennete bedava girmelidir. Denizlililer için giriş ücretsiz olmalıdır ” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 12:49

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER