Denizli Haber - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile saadet partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Merkezi'nde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. Gelecek Partisi ve Saadet Partisi milletvekillerinin ortak bir grup çalışması içerisinde olduklarını belirten Davutoğlu, "Bugün grup dilekçesi talebi Türkiye Büyük Millet Meclisine iletilecek.

Her parti kendi kimliklerini korumakla birlikte Saadet Partisi grubu olarak faaliyet gösterecekler. Grup başkanı Gelecek Partisi'nden olacak. Görüş ayrılıklarımız, farklılıklarımız siyasi partiler arasında doğaldır. Türkiye'deki atmosfer bir araya gelmeyi, görüş farklılıklarına rağmen iş birliği yapabilmeyi ve ortada söz konusu dağınıklığı ve karamsarlığı giderecek adımlar atmayı zorunlu kılıyor. Önümüzdeki hafta ilk grup toplantımızı da birlikte yapacağız" dedi.

"GRUP OLMADAN YAPILACAK ÇALIŞMALAR ÇOK ZAYIF KALIYOR"

Meclis'te bir araya geldikleri zaman grup oluşturacak kadar milletvekillerinin olduğuna işaret eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, "Biz bir araya gelmeyi ülkemiz, milletimiz için bir ihtiyaç olarak gördük. Meclis, bugüne kadar dışarıda, kürsülerde, mitinglerde dile getirdiğimiz konuların artık siyasette daha etkili olacak tarzda gündeme getirileceği ortamı bize bahşediyor. Bu ortamı iyi değerlendirebilmek için de bir grup kurulmasına ihtiyaç var. Grup olmadan yapılacak çalışmalar çok zayıf kalıyor genelde. Bunun hayırlara vesile olacağına inanıyorum" diye konuştu.

GRUP KURMA KONUSUNDA BAŞVURU YAPILDI

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi, grup kurma kararı sonrası TBMM Genel Sekreterliği'ne başvuruda bulundu. Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, dilekçeyi TBMM Genel Sekreterliği'ne sundu. Özdağ, daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

ÜN DE SAADET PARTİLİ OLUYOR

Grubun Saadet Partisi çatısı altında oluşturulacağı, Selçuk Özdağ'ın da Saadet Partisi grubunun başkanı olacağı öğrenildi. Kararın ardından Gelecek Partili milletvekillerinin Meclis listelerinde Saadet Partisi adı altında yer aldıkları görüldü. Denizli Milletvekili sema silkin Ün de Meclis listesinde Saadet Partisi milletvekili olarak kaydedildi. Böylelikle CHP listelerinden Denizli Milletvekili seçilip Gelecek Partisine geçen Ün, 1,5 ayda üç parti değiştirmiş olacak.

14 Mayıs'taki seçimlere CHP listelerinden giren Gelecek Partisi ve Saadet Partisi 10'ar milletvekili çıkarmıştı. Meclis'te grup kurmak için gerekli milletvekili sayısını tamamlayan iki partinin Saadet Partisi çatısı altında oluşturulacağı grup, Meclis'teki 6. grup olacak.

Editör: Tahir Aygün