Denizli Haber - İYİ Parti Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı Türkay Berberoğlu, sahada olmaya, çiftçiden hayvan yetiştiricilerine, esnaftan emekliye toplumun her kesimine ulaşarak istek ve sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

ÇİFTÇİLİK VE HAYVANCILIK YAPILAN MAHALLERE GİDEN BERBEROĞLU “BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ” (2)

Berberoğlu, Oda Başkanlarıyla Konuştu, Gündem Halk Ekmek Oldu Berberoğlu, Oda Başkanlarıyla Konuştu, Gündem Halk Ekmek Oldu

Berberoğlu, ilçenin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan mahalleleri Yeniköy, Küçükdere ve Kocadere’ye giderek vatandaşlar bir araya geldi. Veteriner hekim olarak mesleği gereği bu mahalleleri çok iyi bilen Berberoğlu’na vatandaşlar sıkça dile getirdiği sorunlarını bir kez daha aktardı.

ÇİFTÇİLİK VE HAYVANCILIK YAPILAN MAHALLERE GİDEN BERBEROĞLU “BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ” (1)

“KAZANMAK YERİNE BORÇLU ÇIKIYORUZ” DEDİLER

Vatandaşlar, içinde bulundukları durumu “Mazot, tohum, gübre, ilaç maliyetlerine artık yetişemiyoruz. Mahsülü kaldırdığımızda kazanmak yerine borçlu çıkıyoruz” diyerek özetledi.

ÇİFTÇİLİK VE HAYVANCILIK YAPILAN MAHALLERE GİDEN BERBEROĞLU “BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ” (4)

“KAHVEHANELER KALABALIK, ÇÜNKÜ ÜRETİM YOK”

Gittiği köylerde kahvehanelerin kalabalık olduğunu gören Berberoğlu, “Biz biliriz ki köylerimizde kahvelerin böyle kalabalık olması üretimin olamayışındandır. Onlar biz sormadan söyledi zaten.

Özel sektör, onlara veresiye bir şey vermiyor. Köylüye destek için açılan bölge kooperatifleri ise piyasadan daha pahalı ve değişken faizle satış yapıyor. Çaresiz kalan üretici mecburen alışveriş yapıyor. Bindiğimiz dalı kesmek tamda bu aslında” dedi.

ÇİFTÇİLİK VE HAYVANCILIK YAPILAN MAHALLERE GİDEN BERBEROĞLU “BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ” (3)

Bu tablonun değişmesi için çözüm önerisini de sunan Berberoğlu, “Yerel yönetimlerce kurulacak olan kooperatiflerin üretime dayalı tek yönlü destekleme ile değil, aynı zamanda üretilen mahsülün pazarlama aşamasındada bir birim olmasıdır. Biz böyle yapacağımızıda vatandaşlarımıza söyledik” diye konuştu.

ÇİFTÇİLİK VE HAYVANCILIK YAPILAN MAHALLERE GİDEN BERBEROĞLU “BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ” (5)