Akaryakıtta indirim üstüne indirim Akaryakıtta indirim üstüne indirim

Denizli Haber - Cinkaya kaybolduğu 13 Aralık 2023 tarihinden bu yana her yerde aranıyordu. Dün kamuoyuna yansıyan habere göre, Yunanistan'ın Samos adasında sahilde bulunan cesedin kayıp işidamı Yasin Cinkaya'ya ait olabileceği üzerinde duruluyor. Aile avukatı konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Cinkaya ailesinin avukatı Harun Eren, "Müvekkilimiz Faber Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Cinkaya, 13 Aralık 2023 tarihinde Didim Marina’dan FBR isimli teknesi ile denize açılmış; teknesi Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bulunmuş ise de kendisinden bir daha haber alınamamıştır. Bu süre zarfında arama kurtarma çalışmaları karadan, havadan ve denizden aralıksız devam etmiş olup son gelişmeleri sizlerle paylaşmak amacıyla bu basın açıklamasını yapma mecburiyeti hasıl olmuştur:

Müvekkilimizin yakınları, 17 Aralık 2023 Pazar günü öğlen saatlerinde Samos Adası'nda bulunan Mavrikos Mykalis Sahili'nde cansız bir erkek cesedinin bulunmasıyla ilgili bilgi edinmiştir. Bunun üzerine Yunan Sahil Güvenlik ekiplerine haber verilmiş, ceset otopsi ve kimlik tespiti için Samos’ta hastaneye nakledilmiştir.

Bu süreçte önceki dönem Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ve Dışişleri Bakan Yardımcımız Ahmet Yıldız ile görüşmeler gerçekleştirilmiş olup Yunanistan Büyükelçiliği Rodos Baş Konsolosu ve üst düzey yetkililer, olayı yakından takip ettiklerini belirterek müvekkil yakınlarına bilgi vermişlerdir. Bu süre zarfında, Konsolosluk aracılığıyla iletişime geçilen Yunan yetkililer, İnterpol aracılığıyla resmi bir yazı göndererek iş birliği talebinde bulunmuşlardır.

Durumun aciliyeti gereği, müvekkil yakınları, bu sabah erken saatlerde Didim Devlet Hastanesi'ne giderek İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmek üzere DNA testi için kan, saç kılı ve tükürük örnekleri vermişlerdir.

Ailenin temennisi, İzmir Adli Tıp Kurumu ve Yunan makamları nezdinde kimliklendirme çalışmalarının bir an önce sona erdirilerek olayın aydınlatılmasıdır. Bu amaçla tüm ilgili kurumlarla iş birliği içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu esnada, konunun hassasiyeti gereğince sayın basın mensuplarından bilgi paylaşımında duyarlılık göstermelerini talep ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklamasını yaptı.

Editör: Tahir Aygün