Denizli Haber - Olay, Aydın’ın Didim İlçesi, Akbük Koyu açıklarında meydana geldi. Denizlili genç iş adamı Yasin Cinkaya, dün balık tutmak için Ege Denizine açılmıştı. Eve dönmeyen genç iş adamının teknesi bu sabah 09:55'te jandarma tarafından Akbük Koyu’nda bulunarak sahile çekildi. Yasin Cinkaya'nın teknede olmadığı, teknenin başıboş bir halde bulunduğu bilgisi sahil güvenliğe bildirildi. Teknede yapılan incelemede Yasin Cinkaya'nın telefonu bulundu.

Öldürdükleri komşularının evine taziyeye dahi gitmişler Öldürdükleri komşularının evine taziyeye dahi gitmişler

Cinkaya için sahil güvenlik ve jandarma arama kurtarma ekipleri Akbük koyu açıklarında çalışmalara başladı. Cinkaya'nın ailesi sahil güvenlikte mutlu bir haber bekliyor.

DİDİM KAYMAKAMINDAN AÇIKLAMA

Didim Kaymakamı Can Kazım Kurucu'nın verdiği bilgiye göre, havadan helikopter ve İHA, denizden Sahil Güvenlik ekiplerinin araması sürüyor. Kaymakam Kurucu, şuana kadar Yasin Cİnkaya'ya ulaşılmadığını açıkladı.

BÖLGEDEKİ BALIKÇILAR “CİNKAYA’NIN TEKNESİ BALIK TUTMAYA UYGUN DEĞİL”

Bölgedeki balıkçıların Gençcivrilgazetesi’ne yaptığı açıklamaya göre, “Bölgede yaklaşık buçuk metreye ulaşan dalgalar var. Hava koşulları  balıkçılık için uygun değil.  Yasin Cinkaya’nın teknesi mini kota ve sanal çapalı. Tekne 3-4 metre boyutunda. Bu hava, böyle bir tekne ile balıkçılığa çıkmak çok tehlikeli. Özellikle minn kota türü tekneler denge anlamında sıkıntılı. Denizin dibinde aşırı anlamada dalga var. Eğer tekneden denize düştüyse sürüklenme ihtimali çok yüksek” dedi.

Ayrıntılar gelecek.

Kaynak: https://www.genccivrilgazetesi.com/

Editör: Tahir Aygün