Denizli Haber - Yarıyıl tatilinin gelmesiyle birlikte Merkezefendi Belediyesi öğrencilere karne hediyesi olarak çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. İki gün süren ‘Karne Şenliği’nin ardından Merkezefendi Belediyesi tarafından çocukların keyifli ve güzel vakit geçirmesi için Merkez Kütüphane’de ‘Masal Saati’ etkinliğini gerçekleştirdi.

Etkinlikte çocuklara hayal gücünü artırma, dikkatini, hafızasını, dil becerisini ve kelime dağarcığını geliştirmek ve onlara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla masallar anlatıldı. 5-7 yaş grubundaki çocukların katıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Keyifli bir şekilde masalları dinleyen minikler daha sonra boya kalemleri ile kağıtlara birbirinden güzel resimler çizdi.

MİNİKLER ‘MASAL SAATİ’NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ (16)

‘MASAL SAATİ’ ETKİNLİĞİ HAFTA İÇİ DEVAM EDECEK

5-7 yaş grubundaki çocukların katılacağı kontenjan ile sınırlı olan etkinlik; 24, 26 ve 27 Ocak tarihlerinde saat 11.30’da Merkez Kütüphane’de gerçekleştirilecek. Masal Saati etkinliğine katılmak isteyenler 0 258 297 00 20 numaralı hattan randevu oluşturulması gerekiyor.

MİNİKLER ‘MASAL SAATİ’NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ (15)

‘MASAL DÜNYA’ ADLI TİYATRO OYUNU ÇARŞAMBA GÜNÜ OYNANACAK

Merkezefendi Belediyesi tarafından öte yandan 25 Ocak Çarşamba günü Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salonda ‘Masal Dünya’ adlı tiyatro oyunu ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Merkezefendi Kent Tiyatrosu’nun hazırladığı gösteri 12.00, 13.30 ve 15.00 saatlerinde 3 seans oynanacak.

MİNİKLER ‘MASAL SAATİ’NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ (14)

KARNE ŞENLİĞİ’NDE ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENDİ

Karnelerini alan minik öğrenciler iki gün boyunca Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Karne Şenliği’nde eğlenceye doydu. İki gün süren karne şenliği programında 4 seanstan oluşan 'Sevimli Kahramanların Sürprizi' ve ‘Neşeli Orman Dostları’ adlı çocuk tiyatrosu oyunu çocukların keyifli vakit geçirmesini sağladı. Minikler müzik, dans, oyun, resim ve yüz boyama etkinlikleriyle dolu dolu bir gün geçirdi.MİNİKLER ‘MASAL SAATİ’NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ (11)MİNİKLER ‘MASAL SAATİ’NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ (5)MİNİKLER ‘MASAL SAATİ’NE YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ (4)

Editör: Tahir Aygün