Denizli Haber- TÜSİAD, TÜRKONFED ve KAGİDER gibi önemli sivil toplum kuruluşlarının da paydaş olarak yer alacağı zirve, Merkezefendi Kültür Merkezinde yarın gerçekleşecek.

DEGİAD; Nevzat Aydın ve Ali Sabancı gibi girişimcilik ekosisteminin önemli isimleri ile TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, KAGİDER Başkanı Emine Erdem gibi birçok değerli konuşmacıyı da Denizli iş dünyası ile yarın bir araya getirecek.

Katılımcılar_

“TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNİ DENİZLİ’DE YATIRIMCILARLA VE GİRİŞİMCİLERLE BULUŞTURACAĞIZ”

DEGİAD Başkanı Hakan Urhan da şu açıklamayı yaptı: “Denizli Genç İş İnsanları Derneği olarak bu yönetim dönemimizde odağımıza ‘Girişimcilik’ konusunu aldık. Girişimcilik ekosistemi üzerinde çalışırken yolumuz bu konuda dünyada ve Türkiye’de çok önemli bir etkiye sahip olan GEN ile kesişti. Türkiye’deki ilk ve dünyadaki üçüncü GEN Campus’ü DEGİAD yönetim binamız içinde açacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aynı gün düzenlenecek olan Denizli Girişimcilik Zirvesi ile de bu alanda çok önemli tecrübeye sahip Türkiye’nin önde gelen isimlerini Denizli’de yatırımcılarla ve girişimcilerle buluşturacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ulusal boyutta yapılacak bu etkinliğe tüm ilgili paydaşlarımızı ve iş insanlarını bekliyoruz. DEGİAD olarak, Denizli’nin adını ulusal seviyede duyurmaya ve ses getirecek aktiviteler yapmaya devam edeceğiz.”

Katılımcılar

“GEN CAMPUS DENİZLİ”TÜRKİYE’DEKİ İLK, DÜNYADAKİ ÜÇÜNCÜ MERKEZ OLACAK

GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Aydın konuya ilişkin şunları söyledi: Hem fiziksel hem de online ortamda ülkemizin önde gelen kurum ve kuruluşları, üniversiteleri, STK’ları ile girişimcilik ekosistemimize katkı sağlayacak etkinlikler planlamayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda düzenleyeceğimiz Denizli Girişimcilik Zirvesi’nde girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerini bir araya getirirken, GEN bünyesinde hizmet veren dünyadaki üçüncü merkez olacak “GEN CampusDenizli”nin açılışını yapacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Tüm girişimcilerimizi Denizli’ye bekliyoruz.”

“GEN CAMPUS DENİZLİ” EKOSİSTEME BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Hazır ise şu değerlendirmede bulundu: “2020 yılında Habitat Derneği idari yönetiminde kurulan GEN Türkiye olarak, ülkemiz girişimcilik ekosistemine tüm gücümüzle katkı sağlamak için Türkiye’nin önemli STK’larının ortaklığında Denizli Girişimcilik Zirvesi’ni düzenliyoruz. İnanıyoruz ki zirve öncesinde açılışını yapacağımız “GEN Campus Denizli”, düzenlenecek etkinliklerle girişimcilik ve iş dünyasının deneyimli isimlerinin bilgi ve tecrübelerinin girişimcilerimize aktarılmasına aracı olacak.”