Denizli haber - Bülent Nuri Çavuşoğlu'nun 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelmesiyle birlikte daire başkanlıklarında yeni görevlendirmeler devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığında mevcut olan 25 daire başkanlığının yanı sıra yeni kurulacak Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun (ASKF) ilk kadın başkanı olan Ayşe Sarıkaya'nın getirileceği bildirilirken, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına da atama gerçekleştirileceği öğrenildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına, Denizli basınının içinden bir isim atanıyor. Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinde çalışan Cenk Öztürk'ün Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığına nakli için yazı yazıldığı, atamanın yazının onaylanmasından sonra gerçekleşeceği öğrenildi.

CENK ÖZTÜRK KİMDİR?

11 Ağustos 1978 doğumlu olup, ilk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu.

1995 yılında meslek hayatına başladı ve Denizli yerel basında 11 yıl gazetecilik yaptı. DEHA TV ve Horoz Gazetesi’nin kuruluş ekibinde yer aldı. Sportif adında spor gazetesi çıkardı. 2006-2007 sezonunda Denizlispor’da Medya Sorumlusu olarak çalıştı. 2007 yılından itibaren Pamukkale Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde 10 yıl çalışan Öztürk, Eğitim Fakültesinde çalışma hayatını sürdürüyor.

Çavuşoğlu : “İyi ki Cumhuriyet var” Çavuşoğlu : “İyi ki Cumhuriyet var”

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin 28 yıllık üyesi olup, 2017-2020 Döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

Editör: Tahir Aygün