Denizli Haber - Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100’ncü yılını Denizli Çözüm Koleji öğrencileri de heyecanlandıran, duygulandıran, büyüleyen bir gösteriyle kutladı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen kutlamaya Denizli Çözüm Koleji Kurucuları İsmail Kıyak, Gökhan Aydın, Kadriye Kıyak, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

DENİZLİ ÇÖZÜM KOLEJİ CUMHURİYETİN 100. YILINI TÖRENLE KUTLADI (5)

ÖĞRENCİLERİN PERFORMANSI AYAKTA ALKIŞLANDI

İstiklal Marşı ve Çözüm Koleji Okul Bandosunun gösterisiyle başlayan etkinlikte, Cumhuriyet ve Atatürk temalı sinevizyon gösterisi yapıldı. Denizli Çözüm Koleji öğrencileri, bir asra ulaşan Cumhuriyetin yetiştirdiği, bilimde, sporda, sanatta ve birçok alanda ülkeyi başarıdan başarıya ulaştıran isimleri canlandırarak, geceye ayrı bir renk katmayı başardı.

DENİZLİ ÇÖZÜM KOLEJİ CUMHURİYETİN 100. YILINI TÖRENLE KUTLADI (1)

Okul korosunun Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiği kutlama etkinliğinde duygu dolu anlar yaşattı. Cumhuriyet temasıyla öğrencilerin ardı ardına coşkuyu hep yukarıda tutarak gerçekleştirdiği dans performansları izleyenleri adeta büyüledi. Miniklerin hünerlerini sergiledi dans gösterileri ise, ayakta alkışlandı.

DENİZLİ ÇÖZÜM KOLEJİ CUMHURİYETİN 100. YILINI TÖRENLE KUTLADI (6)

“İLELEBET CUMHURİYET”

MEB’den, Türkçe dersinde yeni müfredat değişikliği açıklaması geldi MEB’den, Türkçe dersinde yeni müfredat değişikliği açıklaması geldi

Cumhuriyetin 100. Yaşının mutluluğu, coşkusunu yaşadıklarını belirten, Türkiye’nin Cumhuriyet ile gücünü artırmaya devam ettiğini aktaran Çözüm Koleji Kurucu Ortağı İsmail Kıyak, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Bağımsız ve özgür yaşama arzusuyla elde edilen bu büyük zaferi sürekli hale getirmek isteyen, hedefi en baştan bağımsızlık ve muasır medeniyetler seviyesini aşma olarak belirleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu hedeflere ancak cumhuriyet ve demokrasiyle varılabileceğini görmüştür.

DENİZLİ ÇÖZÜM KOLEJİ CUMHURİYETİN 100. YILINI TÖRENLE KUTLADI (4)

Bu nedenle büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet’e doğru giden yolu çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her zaman hatırımızda canlı tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç yüce devletimizin bekası ve ulusumuzun geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemlidir.

DENİZLİ ÇÖZÜM KOLEJİ CUMHURİYETİN 100. YILINI TÖRENLE KUTLADI (3)

Ülkemiz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kuruluşta ortaya koydukları temel amaçlara ve hedeflere kuşkusuz ki ulaşacak, Türkiye Cumhuriyeti dünya döndükçe var olmaya devam edecektir. Bu büyük günün 100. Yıldönümünde bütün konuklarımızın, öğretmenlerimizin, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin bayramını kutluyorum. Vatanı uğruna canını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Yaşasın Cumhuriyet.”

DENİZLİ ÇÖZÜM KOLEJİ CUMHURİYETİN 100. YILINI TÖRENLE KUTLADI (2)