Çavuşoğlu : “İyi ki Cumhuriyet var” Çavuşoğlu : “İyi ki Cumhuriyet var”

Denizli Haber - Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümüne özel voleybol, judo, basketbol, güreş, tenis, tekvando, badminton, masa tenisi, okçuluk ve yüzme olmak üzere 10 farklı branşta düzenlediği turnuva coşkuyla başladı. Etkinlik kapsamında ilk karşılaşmalar 12 takımdan 168 sporcunun katıldığı voleybol maçları ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Spor Oyunları Kompleksi ve Atletizm Sahası’nda yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan turnuvanın açılış maçlarında sporcuları ve ailelerini yalnız bırakmadı. Bir süre sporcu ve aileleri ile sohbet eden Başkan Zolan, kıyasıya mücadelelerin sergilendiği karşılaşmaları izledi. Başkan Zolan burada yaptığı açıklamada turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ederek, “Cumhuriyetimizin 100. yılında gençlerimize, geleceğimize hem Cumhuriyetimizin önemini anlatmak, hem de 100. yılı en üst seviyede coşkuyla kutlamak için 10 farklı spor branşında turnuva düzenledik” dedi.

Büyükşehir Cumhuriyet Turnuvası başladı (5)

“ETKİNLİKLERİMİZ, YARIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Çocukların burada cıvıl cıvıl olduğunu ve her birinin kendi içinde yetenekler barındırdığını kaydeden Başkan Zolan, “Biz çocuklarımızı eğiterek, eğlendirerek geleceğe hazırlıyoruz. Ülkemize, milletimize, vatanımıza, bayrağımıza hizmet edecek nesiller yetişsin istiyoruz” dedi. Turnuvada her branşta onlarca takımın mücadele edeceğini anlatan Başkan Zolan, “Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında her gün etkinliklerimiz, yarışmalarımız devam edecek. Denizli’miz Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını coşkuyla, heyecanla kutluyor. Cumhuriyetimiz daha nice yüzyıllar sürsün, ilelebet payidar olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün dediği gibi, gençlerimizi geleceğe hazırlamak, onları güçlü tutmak, bilgili tutmak, yeteneklerini ortaya çıkarmak çok çok önemli. Biz de Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bunu yapıyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Cumhuriyet Turnuvası başladı (3)

“SPOR HAYATIN TA KENDİSİDİR”

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak 22 branşta ücretsiz spor kursları verdiklerini hatırlatan Başkan Zolan, “Spor hayatın ta kendisidir. Sporda kurallar var, hayatta olduğu gibi. Sporda ekiple birlikte hareket ettiğin zaman başarı var. Hayatta da dayanışma içinde olduğumuz zaman başarı geliyor. Sporda yenilmek de var, kazanmak da var. Hayatta da düşmek var, kalkmak var. İşte spor yaptırarak çocuklarımızı biz hem fiziken hem de ruhen dinç tutuyoruz. Onları geleceğe, hayata hazırlıyoruz. İnşallah onlar bizden daha başarılı olacaklar, ülkemizi daha ileriye, daha güzele götürecekler” ifadelerini kullandı. Cumhuriyet’in 100'üncü yılını çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlayacaklarını işaret eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “O coşkuyu, kutlamaları başlattık. 29 Ekim'e kadar inşallah daha da güzel etkinliklerimiz olacak. Ben çocuklarımızı, gençlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

Büyükşehir Cumhuriyet Turnuvası başladı (2)

Editör: Tahir Aygün