Denizli Haber - Deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi ve tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması için tüm Türkiye seferber oldu. Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de afet bölgesindeki depremzede vatandaşlarımız ile büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize yönelik yardımlarını yapmaya devam ediyor. İl ve İlçe Müdürlüklerindeki personellerimiz, firmalarımız, ayni ve nakdi katkılarıyla depremzedelerimize nefes olmaya çalışıyor.

Hatay Koordinasyon Valisi Sayın Ali Fuat ATİK’in koordinesinde depremden etkilenen vatandaşlarımızın yemek ve aş ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 75 ton un, 96 bin 820 Kg üreticilere destek olmak amacıyla Hayvan Yemi, Çadır, yemlik, suluk ve günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak üzere çeşitli malzemeler ile birlikte toplamda 7 adet yardım tırımız başta Hatay olmak üzere Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya ilimize ulaştırıldı.

İl Müdürlüğümüz koordinesinde Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin 19 İlçede 35 gönüllü ile topladığı 571 adet küçükbaş, 3 adet büyükbaş hayvanın kesimi Et ve Süt Kurumu ile Duranlar Mezbahanesinde gerçekleştirilerek toplamda 12 ton karkas et afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderildi. Ayrıca Kızılay hesabına 100 bin TL yardım yapıldı.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir ÇINAR, “Bakanlığımız koordinasyonunda deprem afetinden etkilenen yetiştiricilerimiz için hayvan yemi sevkiyatlarımız devam etmektedir. Daha önce gönderilen yemek ve aş ihtiyaçlarında kullanılan 3 tır Una ek olarak 4 tır Hayvan Yemi, Çadır, yemlik, suluk ve günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak üzere çeşitli malzemeler de yola çıkmıştır. Vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin her daim yanındayız. Bir olacağız, tüm zorlukları birlikte aşacağız” dedi

Depremde vefat eden öğretmenin adı köy okulunda yaşatılacak Depremde vefat eden öğretmenin adı köy okulunda yaşatılacak