Denizli Haber - Depremin yaşanmasının hemen ardından Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan M. Abdülkadir Uslu yönetiminde hemen deprem bölgesi için çalışmalara başlandı. 

DENİZLİ OSB İTFAİYE PERSONELİ DEPREM BÖLGESİNDE

İlk etapta Denizli OSB İtfaiye Ekipleri bölgeye gönderildi. Ekipte 8 kurtarma görevlisi, iki kurtarma aracı bulunurken, ekipler Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılarak, bölgedeki ekiplere destek vermeye başladı. İlk ekibe Denizli OSB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalcan Sirkeci eşlik ederken, Denizli OSB Başkan Vekili Necip Filiz ile birlikte bugün itibariyle 1 kurtarma aracı ve 4 itfaiye personeli daha ekibe katılıyor.

80 BİN BATTANİYE VE BİRÇOK MALZEME TIRLARLA BÖLGEYE GİTTİ

Denizli Organize Sanayi Bölgesi DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nde depremzede ailelere gönderilmek üzere toplanan yardımlar ise deprem bölgesine ulaşmak üzere TIR'larla yola çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 80 bin battaniye, gıda kolisi, çocuk bezi, atkı, bere, konserve gibi çeşitli acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardım tırları depremzedelere ulaşmak üzere yola çıktı.

BAŞKAN USLU “BİZE DÜŞEN GÖNÜL GÖNÜLE VERMEK”

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu "Türkiyemizin başı sağ olsun. Bu deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Deprem 10 büyük ilde etki gösterdi, maalesef 130 kilometrelik büyük bir alanda etkili oldu. 6 bine yakın ev yıkıldı. Tabii bize düşen Türk halkı olarak el ele, gönül gönüle vermektir" diye konuştu.

'YARDIMLAR GİTMEYE DEVAM EDECEK"

Bölgeden yoğun şekilde yardım eşyaları getirildiğini de vurgulayan M. Abdülkadir Uslu "Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için toplama alanımıza yüzlerce insan malzeme getiriyor. Bir taraftan paketleniyor. Bölge sanayicilerimize, çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Lütfen bu merkezimize yardım göndermeye devam etsinler" ifadelerini kullandı.

Editör: Tahir Aygün