Denizli Haber - Elzem Akademi Danışmanlık firması’nın sahibi ve kurucusu Eğitim Uzmanı Teyfik Bıyıklı’nın sunduğu “Görev Verme ve Delegasyon” eğitimi ile katılımcılara doğru delegasyonun yapılması, iş paylaşımı ve sorumlulukların belirlenmesindeki etkenler ve delegasyon süreçleri konusunda bilgiler verildi.

Denizli OSB’de Egekaf23 "Ege Bölgesi Kariyer Fuarı" Bilgilendirme Toplantısı Denizli OSB’de Egekaf23 "Ege Bölgesi Kariyer Fuarı" Bilgilendirme Toplantısı

Bıyıklı: "Görev Verme ve Delegasyon Eğitimi” ile katılımcılar üzerinde hedeflenen kazanımlardan bahsederek bu eğitimle; İş performansını ve kalitesini artıracak, kritik işlere daha çok zaman ayıracak, Delegasyon sistemi başarılı bir şekilde kuracak, en önemlisi görev devri ve yetki verme konusunda hemen hayata geçirebilecekleri bir hareket planına sahip olacaklardır.” dedi.

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş; “Eğitime önem verdiklerini belirterek 2022’nin son ayına girdiğimiz bu günlerde eğitimlerimiz başarı ile devam ediyor. 2023 yılı içinse şimdiden çalışmalara başlayarak planlarımızı programlarımızı oluşturduk. Gerek kendi personelimize gerekse Denizli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan firma çalışanlarına birbirinden iddialı eğitimlerle, dolu dolu bir yıl bizleri bekliyor.” dedi.

Kurumsal işleyişin başarısının, iş ve sorumlulukların doğru, yerinde ve zamanında en iyi şekliyle yürütülmesine bağlı olduğunu ve bundan dolayı profesyonel bir yöneticinin, belirli iş ve sorumlulukları personeline devredeceğini belirten Taş: “Bugün katılımcılara sunduğumuz ‘Görev Devri ve Delegasyon’ eğitimi ile katılımcılar eğitimdeki kazanımlarını işletmelerine aktardıkları taktirde yaşanan uygulamalarla farkı göreceklerdir.” Diyen Taş sözlerine şöyle devam etti. “Yöneticiler çalışma hayatında zirveye ulaşırken asla yalnız hareket etmezler. Hepsinin kendine göre farklı amaçları ve çalışma tarzları vardır. Başarılı yöneticilere bakıldığında dikkat çeken ilk şey hepsinin yetkilendirme becerilerinin üst düzeyde olmasıdır. Yetki devri yöneticinin yetkilerini alt kademedeki yöneticilere devretme işlemidir. Ancak yetki aktarmak zorlu bir süreçtir. Ancak yetki aktarmak insanların motive olması ve gelişmesi için en iyi yoldur. Bu eğitim kapsamında katılımcılar, yetki devrinin ne olduğunu, dikkat edilmesi gerekenleri öğrenecek iş yükünden kurtulmanın ve daha randımanlı iş yapmayı belirleyeceklerdir.”

Katılımcıların ilgi ve alakayla dinledikleri eğitim sonunda soru cevaplar bölümüne geçilerek yapılan sunum pekiştirildi. Başka bir eğitimde buluşmak üzere sözleşilerek etkinlik sona erdi.