Denizli Haber - Denizli OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere Bölgede ve Denizli’de yer alan sanayi kuruluşlarının temsilcileri, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi üyeleri katıldı.

DSC_8006

Seminer Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş’ın açılış konuşması ile başladı. Taş, “Stratejik yönetim uzun vadeli planlar içermektedir. Bu sayede kişilere uzun vadede düşünme ve hatalarını, eksiklerini görme yetisi kazandırır. Günümüzde hızla değişen, gelişen iş dünyasına ve çevreye ayak uydurma, esnek davranma ve zamanında gerekli değişikliği yapma yeteneklerini kazandırır.” sözleriyle stratejik yönetimin önemine değindi. Seminerin oturum başkanlığını yapan Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk’ün konuşmasının ardından Prof. Dr. Aşkıner Güngör’ün "Stratejik Liderlik ve Yönetim" konulu sunumuna geçildi.

DSC_8019

Sunumda: “Stratejik Liderlik Kavramı, Özellikleri, Yetkinlikleri ve Stratejik Liderlik Davranışının İşletmelere Sağladığı Katkılar” ana başlıkları ele alındı.

6_17

Stratejik liderliğin, yöneticilerin farklı yönetim tarzlarını kullanarak, vizyon geliştirdikleri, organizasyonları için değişen ekonomik ve teknolojik iklime uyum sağlamalarını kolaylaştıran bir uygulama ve kurum yapısını oluşturan görünümün bütünü olduğunun anlatıldığı sunumda; “Stratejik liderlik, örgüt için gerçekleştirilebilir bir gelecek yaratacak değişiklikleri başlatmak için geleceği görme, vizyon oluşturma, esnekliği sağlama, stratejik olarak düşünme ve diğerleri ile çalışabilme becerileri olarak tanımlanmaktadır.” ifadeleriyle Stratejik Liderlik ve Yönetim konusu hakkında detaylı  bir bilgi  aktarımı yapıldı.

2_32

DOSB Ligi Final Tarihi Belli Oldu DOSB Ligi Final Tarihi Belli Oldu

Stratejik Liderlerin önemine değinen Prof. Dr. Aşkıner Güngör; “Stratejik Liderler; stratejinin formüle edilmesinden, planlanmasında, planlanan stratejilerin uygulanmasından ve kurum performansının değerlendirilmesinden birinci derecede sorumlu olan kişi veya kişilerdir.” dedi.

Programın son kısmında Soru cevap bölümüyle katılımcıların merak ettiği ve öğrenmek istedikleri akıllarına takılan konular hakkında istişarelerde bulunuldu. Plaket takdimi ve Toplu Hatıra fotoğrafı ile seminer sona erdi.

Editör: Tahir Aygün