Denizli Haber - Toplumda çevre bilincinin oluşması, temiz ve yeşil bir çevre kazanımı konularını öncelik haline getiren Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, önemli bir eğitime imza attı. Denizli OSB Konferans Salonu’nda özellikle tekstil sektöründe hizmet veren firmalara yönelik ‘Tekstil Sektöründe Temiz Üretim Uygulamalarında Geçen Ram Baca Gazı Sıfır Duman Atık ve Isı Geri Kazanımı’ eğitimi gerçekleştirildi. 2N Mekatronik işbirliğinde düzenlenen eğitiminde 2N Mekatronik Kurucusu ve Genel Müdürü Nazım Uysal konuşmacı olarak yer aldı.

+ D S C 3029

“DENİZLİ YEŞİL DÖNÜŞÜME ÇOK HAZIR”

Denizli OSB Çevre ve Enerji Komisyonu Başkanı, Ege Mensucat Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Onur Yıldırım; “Tekstil sektörü yeşil dönüşüme hazır bir sektör. İlgili de bir sektör olduğu için bu konuda çok şanslıyız. Yeşil dönüşüme çok önem veriyoruz. Bunun gibi etkinlikleri devam ettirmek istiyoruz. Bacaların filtrasyonu ile ilgili sayıların artması gerekiyor. Denizli’de tekstil sektörü olarak bu konuya oldukça açık ve iştahlılar. Yeşil dönüşüme çok hazır bir sektör olduğu için inşallah yarınımız çok daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

+ D S C 3042

“ÜLKE GENELİ ENERJİ TÜKETİMİNDE AYLIK YÜZDE 33 TASARRUF İMKANI”

Katılımcıların ilgiyle dinlediği eğitim hakkında bilgiler veren 2N Mekatronik Kurucusu ve Genel Müdürü Nazım Uysal; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın mevzuatlarında geçen ‘çevre temizliği’ ve ‘temiz üretim’ amaçlı baca gazı filtre sistemlerinin gereklilikleri ve yüksek kalite ile üretimiyle ürün tanıtımı konularında bilgilerimizi paylaşacağız. Yeterlilik belgelerinden ve patentinden bahsedeceğiz. Tanıtacağımız ürünün kurulu olduğu fabrikaya finansal olarak geri dönüşüm katkılarından bahsedeceğiz. Yüzde 33 gibi bir geri dönüş alınmakta. Ülke geneline yayılması amacındayız. Ülke genelindeki enerji tüketiminde aylık yüzde 33 tasarruf yapılmış olacaktır” dedi.

DOSTEK Koleji’nde iftar bereketi yaşandı DOSTEK Koleji’nde iftar bereketi yaşandı

+ D S C 3047

Editör: Tahir Aygün