Denizli Haber - Günümüzde sağlık hizmetlerine erişimde yaşanan zorluklar, hastalık türünden bağımsız olarak birçok hastayı etkiliyor. Bu nedenle, kanser hastaları hem maddi hem de manevi açıdan birçok sıkıntı ile karşı karşıya kalabiliyorlar.

Sigara içmek işitme kaybı için büyük bir risk oluşturuyor Sigara içmek işitme kaybı için büyük bir risk oluşturuyor

Denizli Tabip Odası ve LÖSEV Vakfı arasında imzalanan protokol, özellikle yetişkin ve çocuk kanser hastalarının bilgilere daha kolay erişmelerini ve karşılaştıkları zorlukları aşmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Protokol kapsamında, kanserle ilgili farkındalık oluşturacak seminerler ve etkinlikler düzenlenmesi, LÖSEV'in maddi, ayni ve sosyal yardımlarının yeni kanser hastalarına ulaştırılmasına destek sağlanması, kamuoyunda kanserle mücadele ve önleme konularında bilinç oluşturulması gibi çeşitli faaliyetler planlanıyor.

Bu iş birliği, kanser hastalarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmeyi ve toplumda sosyal sorumluluk bilincini artırmayı amaçlıyor. Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç ve LÖSEV Ege Bölgesi Halkla İlişkiler Koordinatörü Berçin Edirne, bu önemli protokolün imzalanmasıyla kanserle mücadelede daha fazla destek ve farkındalık yaratma konusundaki kararlılıklarını vurguladılar."