Denizli Haber - Her yıl düzenli olarak spor kulüplerine destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, tüm Türkiye’de spor kulüplerine yeni bir destek paketi sundu. Spor Genel Müdürlüğü’nün 2023 Yılı Mali Bütçesinden spor kulüplerine ayrılan ödenekle Türkiye'de eşzamanlı olarak spor kulüplerine destek amacıyla  Ayni ve Nakdi Yardım Töreni düzenlendi.

SPOR CAMİASI BİRARAYA GELDİ

03 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00’te Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda yapılan programda Denizli’de ki spor camiası buluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda dün ebediyete intikal eden amatör sporun duayen ismi Şeref Varol anıldı. Programa Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, kulüp temsilcileri ve sporcular katıldı.

İLMAN “SPOR KULÜPLERİMİZ ÖNEMLİ BİR GÖREVİ ÜSTLENİYOR”

Denizli’de sporun gelişmesinde çok büyük emekleri olan Şeref Varol’u rahmetle anarak sözlerine başlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, spor kulüplerinin çocukların spora yönlendirilmesinde, gençlerin gelişmesinde önemli bir görevi üstlendiğini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın spor kulüplerine her yıl düzenli olarak ayni ve nakdi desteklerde bulunduğunu, aynı zamanda tesis yatırımları ile fiziki olarak spor branşları için en uygun şartları hazırladığını kaydeden İlman, 228 spor kulübü için 4.897.500,00 TL tutarındaki nakdi yardımın hayırlı uğurlu olmasını diledi.

KULÜPLER SIRAYLA ÇEKLERİNİ ALDI

Programın devamında alfabetik sıralamayla kulüpler sahneye davet edilerek hak ettikleri nakdi yardım çeklerini aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından illere gönderilen ayni yardımların ise önümüzdeki günlerde kulüplere teslim edileceği açıklandı.  

Editör: Tahir Aygün