Denizli Haber - Milli Eğitim Bakanlığının "Görevimiz İlk Yardım" sloganı ile başlatılan "İlk Yardım Eğitimi Seferberliği" projesi kapsamında tüm öğretmen ve okul yöneticilerine ilk yardım eğitimi verilmesi hedefleri doğrultusunda yürütülen çalışmalarla ilimizde görevli öğretmen ve idari personelin eğitim programları planlandı.

İki gün süren ve uygulamalı ilk yardım eğitimlerinde genel ilk yardım bilgileri ile birlikte solunum yolu tıkanıklığı, kanamalar, şok, bilinç durumu bozukları, yaralanmalar, yanık, sıcak çarpması, kırık, çıkık, burkulma, donma, zehirlenme, böcek sokması, boğulma gibi pek çok başlıkta hayat kurtaracak müdahaleler öğretiliyor.

İlk yardım bilincinin ve farkındalığının öğrenci ve velilerimizde de oluşturulması adına "Çocuklarımız İlk Yardımla Daha Güvende" programı kapsamında 23.230 öğrenci ve velimize okullarında ilkyardım farkındalık seminerleri verildi.

Sınıfta kalan öğrencileri sevindirecek gelişme! Bakan Tekin sinyali verdi Sınıfta kalan öğrencileri sevindirecek gelişme! Bakan Tekin sinyali verdi

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan ilk yardım eğitimleri çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada "Bakanlığımızın projesi doğrultusunda ilimiz İlk Yardım Merkezimiz ve okullarımızdaki eğitimlerle sadece öğretmen ve yöneticilerimizin değil öğrencilerimiz ve velilerimizin de olası bir kaza anında hayat kurtaran ilk yardım teknikleri konusunda bilinçlenmelerini hedefliyoruz" dedi.

Editör: Tahir Aygün