Yangında çok sayıda malzeme küle döndü Yangında çok sayıda malzeme küle döndü

Denizli haber - Denizli İl Jandarma Komutanlığınca hırsızlık olaylarına karşı yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Honaz ilçesine bağlı Kızılyer Mahallesi'nde bulunan bir eve hırsızlar dadandı. Eve giren hırsızlar yakalanmamak için kafalarına kadın çorabı geçirdiler ve içeri girdikten sonra da kameraları yanlarında getirdikleri balta ile kestiler. Evden 50 bin TL değerinde elektronik eşya, bilgisayar ve tablet çalındığı tespit edildi.

İhbar üzerine olayın aydınlatması için çalışma başlatan Denizli İl Jandarma Komutanlığı JASAT dedektifleri, hırsızları adım adım takip etti. Sıkı takibin ardından olaydan 15 gün sonra hırsızlar yakalanarak gözaltına alındı.

AW048063_04

İfade işlemleri tamamlanan iki hırsız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yapılan güvenlik kameraları incelemesinde hırsızların ellerinde balta ile eve geldikleri, yine tanınmamak için kafalarına kadın çorabı geçirdikleri ve güvenlik kameralarına yakalanmamak için de kullandıkları aracı 500 metre ileride tarlaların arasına sakladıkları öğrenildi. Cezaevine gönderilen İlker B.’nin (31) 11 adet suç kaydı bulunduğu, Ali G.’nin (32) ise 8 adet suç kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

AW048063_05

Editör: Tahir Aygün