Arpacı, Emekli Astsubaylar Derneğini Ziyaret Etti Arpacı, Emekli Astsubaylar Derneğini Ziyaret Etti

Denizli haber - Millet İttifakının 29 Ekim Bulvarında bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi önünde gerçekleşen basın açıklamasını CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum yaptı. İktidara yönelik eleştirilerini sıralayan Horzum, seçim sonuçlarına bakıldığında halkın değişim istediğinin açıkça görüldüğünü söyledi.  Denizli’de ve ülkede 28 Mayıs’ta bayram havası eseceğini belirten Horzum, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkın sevgisiyle seçileceğini ileri sürdü.

WhatsApp Image 2023-05-19 at 17.18.07

“DENİZLİ’DE KAZANAN NET BELLİDİR”

Seçim sonuçlarına bakıldığında Denizli’de kazananın Millet İttifakı olduğunu iddia eden  Horzum, “14 Mayıs seçimlerini geride bıraktık. Milletvekili seçimi sona ermiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi 2’nci tura kalmıştır. Bir cümleyle özetleyecek olursak, Denizli’mizde milletvekili seçimlerine bakacak olursak kazanan Millet İttifakıdır. Kaybeden Cumhur İttifakıdır. Oy kaybına uğradıkları nettir. Millet İttifakının ve Cumhur İttifakının oy oranına baktığımızda halkın ne kadar değişim istediğini, mevcut hükümete güvenini vermediği görülmüştür. Denizli’deki tüm halkımıza teşekkür ediyorum.  Halkımız teveccühünü Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanmıştır. Bu seçim çalışması içerisinde emek veren, başta Millet İttifakının yöneticilerine, adaylarımıza ve en büyük teşekkürü Denizli halkına ediyorum” dedi.

WhatsApp Image 2023-05-19 at 17.18.07 (1)

“KARIŞ KARIŞ GEZECEĞİZ”

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Denizli’de Millet İttifakı olarak yorulmaksızın çalışacaklarını belirten Horzum, “Önümüzde zorlu bir süreç var. Şurada 10 günlük bir zaman kaldı. Halkın hükümetin politikalarını onaylamadığı, Cumhurbaşkanını onaylamadığı çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır. 28 Mayıs’ta sandıklar yeniden kurulacak, yeniden oylamaya gideceğiz. Biz Denizli’yi Millet İttifakı ile beraber tüm bileşenlerimizle el ele, kol kola, omuz omuza, karış karış gezmeye devam edeceğiz. Sandık güvenliği konusunda Denizli imtihanı başarıyla geçmiştir. Bundan sonraki seçimde de aynı şekilde imtihandan geçeceğiz. İktidarın sandık güvenliğine karşı bir spekülasyon yaratmak istediği ayan beyan ortadadır. Biz bu eylemlere asla pabuç bırakmayacağız. Her zamanki gibi sandıklara sahip çıkmaya aşkla devam edeceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızın endişesi olmasın. İktidarı zapt edenler, 21 yıldır ülkeyi açlığa mahkûm edenler, zengin topraklarımıza aç hale getirenlere güle güle deme zamanı gelmiştir.

“MİLLİYETÇİLİĞİMİZİ ÖLÇMEYE ÇALIŞIYORLAR”

“Bizim milliyetçiliğimizi ölçmeye kalkıyorlar. Biz onlar gibi mevsimlik milliyetçi değiliz” DİYEN Horzum, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “1974 Kıbrıs’a baksınlar. Ecevit ve Erbakan el ele vermiş ve Kıbrıs’ı vatan toprağı yapmışlardı. 1996 yılında yaşadığımız Kardak Kayalıklarına baksınlar. Bir çakıl taşını vermeyiz diyerek geriye baksınlar. Akdeniz’de ve Ege’de Yunanistan’a verilen adaların hesaplarını versinler. Hiç kimse özellikle Cumhur İttifakı, bayrağımıza olan sevgimizi ve saygımızı ölçmeye kalkmasın.  Bu ülke canıyla, kanıyla savaşta kazanılmış bir ülkedir. Üniter yapımızdan asla taviz vermeyiz.”

“MÜLTECİLERİ 6 AYDA ÜLKELERNE GÖNDERECEĞİZ”

Millet İttifakı iktidarında mültecileri ülkelerine 6 ay gibi bir zaman diliminde geri göndereceklerini belirten Horzum, “Sınırlarımız hallaç pamuğuna döndü! Bizde sınır namustur. 10 milyon mülteci ülkemizi talan etti. Benim gencimin, yurttaşı…