Denizli Haber - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Başvuruda bulunmak isteyenler tercih kılavuzuna kuruluşun resmi internet sitesinden erişebilecek.

Tercih işlemleri, KPSS-2023/6 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak.

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 18-07-2024 Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 18-07-2024

Tercih kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği merkez ve taşradaki pozisyonlara yer verilirken, adaylar tercihlerini, 11 Ekim’e kadar yapabilecek. Adaylar, 2022-KPSS puanlarına göre yerleştirilecek.

DENİZLİ'YE 11 ELEMAN ALINACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ÇSGB ailesinin büyüdüğüne işaret ederek, "Sosyal Güvenlik Kurumumuza 1231 büro personeli, 130 destek personeli, 27 koruma güvenlik görevlisi,4 teknisyen olmak üzere toplam 1392 sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyoruz. ÇSGB ailemize katılacak yeni mesai arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Detaylar ve başvuru için ÖSYM sistemini takip edebilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Kılavuzda, Sosyal Güvenlik Kurumunun Denizli teşkilatında istihdam edilmek üzere ortaöğretim mezunu 1, ön lisans mezunu 5 ve lisans mezunu 5 olmak üzere toplam 11 pozisyon yer aldı.

Editör: Tahir Aygün