Denizli Haber - 2023-2024 Yükseköğrenim Eğitim ve Öğretim Yılı'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Denizli’de bulunan yurtlarda konaklayacak öğrenciler, aileleriyle birlikte hafta sonu yurtlara gelerek kayıtlarını yaptırdı. Yurt yetkililerinin yoğun mesai harcadığı görülürken öğrencilerin kalacağı yurtlar ve sosyal tesisler öğrencilere tanıtıldı.

DENİZLİ’DE YURTLARDA KAYIT HEYECANI YAŞANIYOR (3)

Öğrencilerin Sergisi Büyük İlgi Gördü Öğrencilerin Sergisi Büyük İlgi Gördü

"GENÇLER, EVİNİZE HOŞ GELDİNİZ!”

Türkiye’nin dört bir tarafından gelen öğrencilere yönelik "Gençler, evinize hoş geldiniz! GSB yurtlarında yeni dönem başlıyor! Üniversite hayatınız ve yurtlarımızda yeni başlangıçlar ve fırsatlar sizleri bekliyor" afişleriyle tesisler donatıldı. Karşılama standlarından kayıt masalarına ve odalarına yerleşene kadar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarının ilgisi ve ikramlarıyla karşılaşan öğrenciler ve veliler, gösterilen ilgiden memnun kaldı.

DENİZLİ’DE YURTLARDA KAYIT HEYECANI YAŞANIYOR (2)

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Öğrencilerini yerleştiren aileler gün boyunca çocuklarıyla yurt bahçesinde ve sosyal tesislerde zaman geçirdi. Heyecan, gurur ve üzüntü gibi duyguların birarada yaşandığı anlarda aileler öğrencilerini yurtlara yerleştirerek memleketlerine döndü.

DENİZLİ’DE YURTLARDA KAYIT HEYECANI YAŞANIYOR (1)

İLMAN “GENÇLERİMİZE YATIRIM GELECEĞİMİZE YATIRIMDIR”

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte yurt hizmetleri anlamında 7/24 öğrencilerin yanlarında olduklarını kaydeden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, bu ülkenin gençlerinin her şeyin en iyisine, en güzeline layık olduğunu söyledi. 11 öğrenci yurdu ve 12.394 yatak kapasitesi bulunan Denizli’deki yurtlara başvuran hiçbir öğrencinin açıkta kalmadığını ifade eden İlman, yurtlarda ki barınma, yemek ve konforun yanısıra sosyal ve kültürel anlamda da sorumluluklar taşıdıklarını belirtti. Kültür, sanat, spor ve teknoloji başta olmak üzere gençlerin her alanda donanımlı yetişmeleri için çalıştıklarını kaydeden İlman, Türkiye Yüzyılı hedefine özgüveni yüksek gençlerle birlikte yürüdüklerini kaydetti.

Yatay geçiş, dikey geçiş, yüksek lisans, doktora, ek kontenjan, özel yetenek öğrencileri için yurt başvuruları başlarken, Denizli yurtlarında misafir edilecek öğrenciler için yeterli kontenjanın olduğu belirtildi.