Denizli Haber - Ertan Başkan, İYİ Parti rozetini TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Grup toplantısı sonrasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından takıldı. Bu önemli geçiş, siyasi arenada dikkat çekti.

Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı Ali Kurt, Projelerini Anlattı Pamukkale Belediye Başkan Aday Adayı Ali Kurt, Projelerini Anlattı

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi ve Acıpayam ilçe meclisine bağımsız belediye meclis üyesi olarak seçilen Ertan Başkan, ardından CHP ile iş birliği yapmış ve CHP çatısı altında görev yapmıştı.

WhatsApp Image 2023-11-08 at 18.14.30

Ancak, son gelişmelerle birlikte Ertan Başkan, İYİ Parti'ye katılarak siyasi tercihini değiştirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından parti rozeti takılmasının ardından Ertan Başkan, yeni siyasi ailesiyle yoluna devam etme kararı aldı.

Bu siyasi geçiş, Denizli ilindeki siyasi dengeleri ve yerel siyaseti etkileyebilir. Ertan Başkan'ın İYİ Parti'ye geçişi, İYİ Parti'nin Denizli'deki politik etkinliğini artırabilir ve önümüzdeki seçimlerde il genelindeki rekabeti etkileyebilir.