Denizli Haber - 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Denizlispor, sezonun son üç haftasında ligde kalma umutlarını mucizelere bıraktı. Futbolcular sosyal medyadan yaptıkları ortak açıklamada, sezon başından bu yana sahipsiz bırakıldıklarını söyledi.

“ÇEK KARŞILIKSIZ ÇIKTI”

3. Lig’den Süper Lig’e transfer oldu 3. Lig’den Süper Lig’e transfer oldu

Somaspor maçında hak edilen galibiyet primi için verilen çekin karşılıksız çıktığını belirten yeşil siyahlı futbolcular, “Denizlispor futbolcuları olarak bu açıklamaları yapmak için son ana kadar büyük bir sabırla ve hiçbir mücadeleden kaçmadan bekledik ama artık başka bir çaremiz kalmadı. Herkesin Denizlispor'u ne kadar sahipsiz ve tek başına bırakıldığını bilmesini istedik. Hak edişimiz olan 4 maaş, maç başları, 4 primi alamadığımız gibi, içerde kazandığımız bizim için çok anlam ifade eden Somaspor maçı galibiyet primi için verilen çek karşılıksız çıktı. Bu konuyla alakalı kimseyle muhatap bulamadık. Manevi olarakta yanımızda hiçbir şekilde bir itici güç hissedemedik” ifadelerine yer verdi.

“BAŞKANIMIZIN DESTEĞİNİ ALAMADIK”

31 Mart Yerel Seçimlerinde göreve gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun desteğini hissedemediklerini belirten Denizlisporlu futbolcular “Seçim var dediler bekledik. Seçilen, Sayın Belediye Başkanımızın mitinglerini izlediğimizde 'Denizlispor benim çocukluğumun takımı, ben bu takımın maçlarını izleyerek büyüdüm! Avrupa’da oynamasından her zaman gurur duydum' cümlelerini duyduğumuzda bize maddi ve manevi destek olacağına inandık ama bugüne kadar o desteği de ne aldık, ne de hissedebildik” açıklamalarında bulundu.

“MAÇLARA GİDERKEN KİMSE ELİMİZİ SIKMADI”

Ligde kalma umutlarını her zaman sürdürdüklerinin altını çizen futbolcular açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi; “Ramazan bayramı ve öncesinde de hiçbir şekilde bir ödeme alamadık. Her yıl gerçekleşen kulübümüzdeki bayramlaşma dahi yapılmadı. Çaresizlikten federasyona verip hakkımız olanı istediğimizde en kötü biz olduk. Her şeyi bir kenara bırakıp mücadelemizle ve takımdaşlığımızla 'ligde kalma umutlarımızı her ne kadar kimse bize inanmasa da bugüne kadar sürdürdük. Maçlara giderken hiç kimse elimizi sıkıp, sırtımızı sıvazlamadı. Maçlardan önce yada devre aralarında kimse soyunma odamıza gelmedi. Tesisimize gelip kayıtsız şartsız her zaman bize destek olacağını söyleyen bir taraftar grubu maç sonunda takım arkadaşımızın annesi, babası ve kız arkadaşına çok çirkin bir saldırıda bulunup yaralanmalarına sebep oldu. Bu kadar sıkıntı yaşamamıza rağmen futbolcular, teknik ekip ve personel bir yumruk olup var olma mücadelemize devam ettik. Bundan sonrada devam edeceğiz. Her ne kadar bir şeylerin değişmeyeceğini bilsek de İskenderunspor maçına kadar antrenmanlara çıkmama kararı aldık. Biz Denizli şehrine ve bu şehrin ileri gelen insanlarına seslenmek istiyoruz. Bu kulüp çok yalnız ve sahipsiz, bu oyuncular daha iyi şartlarda çalışmayı hakediyor.Biz güvenebileceğimiz ve sırtımızı yaslayabileceğimiz insanlar istiyoruz. Bizler bundan sonra burada olmayabiliriz. Bu takım Denizli şehrinin takımı olsun ve genç değerlerine sahip çıksın.”

Editör: Tahir Aygün