Denizli Haber - Denizli İnşaat Malzemesi Satıcıları İş Adamları Derneği (DİMSİAD) 34. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Kutlama organizasyonunda gündem sektörün kalifiye işgücü eksikliği oldu.

DİMSİAD 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI (6)

Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) Başkanı Kamil Yıldırım, sektörün kalifiye işgücü eksiğini gidermek için DİMSİAD işbirliğinde Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte TİMDER Akademi bünyesinde bir dizi online eğitim düzenleme kararı aldıklarını açıkladı.

DİMSİAD 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI (1)

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da “Ara eleman, ana eleman sorununu çözmek için işbirliği içerisinde projeler üreteceğiz” dedi.

DİMSİAD 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI (7)

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli CHP Milletvekili Şeref Arpacı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin yanı sıra TİMFED ve DİMSİAD üyesi işadamlarının katıldığı 34. Kuruluş yıldönümü kutlaması Pamukkale Colossae Otel’de gerçekleşti.

DİMSİAD 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI (9)

DİMSİAD Başkanı Halil İbrahim Çerçi, 1989’da kurulan derneğin kurumsal yapısı ile bugünlere geldiğini belirtirken TİMFED Başkanı Kemal Yıldırım da sektörün ara eleman sıkıntısına dikkat çekti. Bu durumu çok önce tespit ederek, 19 yıl önce federasyon bünyesinde TİMDER Akademi’yi kurarak 16 binin üzerinde sektör çalışanına eğitim ve bu eğitimlerin sonunda sertifika verdiklerini söyledi.

DİMSİAD 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI (5)

Türkiye’nin deprem kuşağında bir ülke olarak kentlerini depreme dayanıklı hale getirecek dönüşümü bir an önce tamamlaması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, “İstanbul’da bunu başaramadık” dedi. Zincir market ve AVM’lerde her türlü inşaat, tesisat malzemesinin satılmasının haksız rekabete yol açtığını dile getiren Yıldırım, “Herkes her işi yapmamalı” diye konuştu. Yıldırım ayrıca DİMSİAD organizasyonunda Denizli Büyükşehir Belediyesi yaptıkları temaslar neticesinde TİMDER Akademi’nin online eğitimlerini gerçekleştirme kararı aldıklarını açıkladı.

DİMSİAD 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI (4)

Denizli Büyükşehir Belediye başkanı Osman Zolan da kentsel dönüşüm konusunda çalışmaları aralıksız sürdürdüğünü söyledi. Zolan, “Sektörün ara elaman, ana eleman konusunun farkındayız. Çözümü için çalışmaya hazırız” dedi. TBMM Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca da “Sektörün ara eleman ihtiyacını gidermek için 19 yıl önce TİMDER Akademi’nin hayata geçirilmesi çok değerli. Bu çabaların artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

DİMSİAD 34. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI (2)

Gece üyelere plaket takdimi ile son buldu. 34. Yıl pastası TİMFED Başkanı Kemal Yıldırım, DİMSİAD Başkanı Halil İbrahim Çerçi ve dernek üyeleri tarafından kesildi.

Editör: Tahir Aygün