Denizli Haber - Toplantı, Meclis Başkan Vekili Ahmet Zora'nın Meclis oturumunu açması ile başladı. Aralık ayı Meclis Toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Sanayi Odası Kasım ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Hastaneye yetişemedi! Ambulansta doğum yaptı Hastaneye yetişemedi! Ambulansta doğum yaptı

‘’Ön Taleplere Yoğun İlgi Geldi: Çivril OSB Tüzel Kişiliğe Kavuşuyor.’’

Başkan Kasapoğlu yaptığı konuşmasında, ''Çivril Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmalarımızda ön talepleri aldık. Bölgenin tüzel kişiliğinin oluşması için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Bölgede 600.000 metrekarelik bir alanın ön tahsisini yapmış oluyoruz. Toplamda 1.240.000 metrekarelik bir alan için çalışmalarımıza ve projelerimize başlıyoruz. Bir diğer taraftan Bozkurt Organize Sanayi Bölgesi içinde her ne kadar emlak değerleri yüksek çıksa da bu sorunlarla alakalı görüşmelerimizi sürdürüyor ve kararlı adımlar atmaya çabalıyoruz. Projelerimizi hızlandırıp yakın zamanda net sonuçlar elde etmek istiyoruz.'' dedi. 2 Aralık’ta temel atma töreni gerçekleştirilen Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında da bilgi veren Başkan Kasapoğlu, 2024’ün sonunda bölgede alt yapı çalışmalarının büyük oranda tamamlanacağını ve 2025 yılı ile sanayi bölgesinde yeni fabrikaların yükselmeye başlayacağını planladıklarını söyledi.

 

‘’Yeni başarı hikayeleri makine ve bilişim sektörlerinden çıkacak.’’

Kasım Ayı Sanayi Odası faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerine devam eden Kasapoğlu, bu ay içerisinde Sanayi Odası Hizmet Binasında gerçekleştirilen TUSAŞ (TEI) ile düzenlenen etkinliğe değindi, Başkan Kasapoğlu, ''Denizli Milletvekili Şahin Tin'in desteği ve MAKSİAD Derneğinin katkıları ile kentimizde ağırladığımız TEI Genel Müdürü Mahmut Faruk Akşit ve beraberindekilere gün boyunca, sanayimiz, sanayi faaliyetlerimiz, üretim gücümüz ve potansiyelimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunarak Sanayimizi TEI Heyeti ile tanıştırdık. Akşam hizmet binamızda düzenlediğimiz konferans ile de TEI ile sanayicilerimizi buluşturduk. Denizli Sanayisine bu toplantıda iki yol çıktı. Bu yollardan bir tanesi, mevcutta üretim yapan firmaların TEI ile nasıl çalışacaklarını belirlemeleri, bir diğeri ise TEI'nin sunduğu tedarik zincirine nasıl katılacakları konusu oldu. Denizli ve Denizli sanayisi için TEI ile ortak çalışma alanlarının belirlenmesi ve bu alanlar için organizasyon yapısının şekillenmesi önemli bir yatırım alanı sağlayacak ve kentimizin dinamikleri içerisinde kendisine önemli bir ekonomik yer bulacaktır. TEI ile yapılacak çalışmalarda iki çok önemli sektörün, daha da önem kazanacağını düşünüyorum. Bunlardan biri Bilişim diğeri ise Makine sektörleridir. Bu bağlamda yapılacak çalışmalar ile de bahse konu sektörlere yatırımları destekliyor olacağız.'' Sözlerini dile getirdi.

Başkan Kasapoğlu konuşmasının devamında, Denizli Sanayi Odası’nın öncü olarak düzenlediği Snack Expo Fuarı, Verimlilik ve Sürdürülebilirlik komisyonlarının çalışmaları, Sanayi Odası bünyesinde Bilişim Sektörü için 18. Meslek Grubunun kurulması, meclis üye ziyaretleri, sanayicimize kömür tedariği için güncellenmesi planlanan kömür anlaşması, DSO 50. Yıl Etkinlikleri, İtalya ile Denizli sanayicisi arasındaki ticari işleri ve ilişkileri arttırmak adına kurulan İtalya İrtibat Ofisi, ve 50. Yıl Fidan Dikim Etkinliği hakkında bilgilendirmeler yaptı.

Toplantı devamında, DSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Enis Emre Boz'un Denizli Model Fabrika projesi hakkında, DSO Yönetim Kurulu Üyesi Orçun Alptekin’in düzenlenen ve planlanan etkinlikler ile ilgili, DSO Sürdürülebilirlik Komisyonu Başkanı Emin Şen'in ise Komisyon çalışmaları hakkında bilgi vermesi ile devam etti.

Aralık Ayı Meclis toplantısı, Meclis Üyelerinin güncel konular üzerinde değerlendirme yapmaları akabinde, dilek ve temenniler bölümü ile sona erdi.

Editör: Tahir Aygün