Denizli Haber - Ziyaret kapsamında, bölgedeki ileri ticaret ve üretim uygulamaları yerinde incelendi. Konya’nın ticaret ve sanayi alanındaki yenilikçi yaklaşımları hakkında detaylı bilgi edinildi.

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 19-06-2024 Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 19-06-2024

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.03.32

DIŞ TİCARET İSTİHBARAT MERKEZİ ZİYARETİ

Ziyaretin ilk durağı olan Dış Ticaret İstihbarat Merkezi'nde, uluslararası ticaret süreçleri, ihracat-ithalat işlemleri ve gümrük prosedürleri hakkında kapsamlı sunumlar yapıldı. Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Merkezi Müdürü Ferit Meriç, yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Teknik personel, Konya’nın ihracat potansiyelini ve Dış Ticaret Merkezi'nin sağladığı hizmetleri yakından tanıma fırsatı buldu. Ziyaretin sonunda, Müdür Ferit Meriç’e Denizli Sanayi Odası’nın “Sanayinin Kadim Şehri Denizli” kitabı takdim edildi.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.03.33

KONYA MODEL FABRİKA’YA ZİYARET

Teknik ziyaret, Model Fabrika ile devam etti. Konya Model Fabrika Yetkilisi Tahir Ahmet Dolu ve diğer teknik ekip tarafından, ileri üretim teknikleri ve dijital dönüşüm uygulamaları ile ilgili bilgi paylaşıldı. DSO Teknik personeli, fabrikanın verimlilik artırma ve maliyet düşürme odaklı inovatif çözümlerini inceledi ve bu konudaki deneyimlerini paylaştı.

Oldukça verimli geçen bu ziyaretlerden edinilen bilgilerin, Denizli'deki sanayi uygulamalarına yenilikçi katkılar sağlaması hedefleniyor.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.03.33 (1)

KASAPOĞLU: “TEKNİK ZİYARETLERLE BÖLGESEL KALKINMAYA DESTEK OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Denizli Sanayi Odası olarak, teknik ziyaretlere ve iş birliklerine önem verdiklerini belirten DSO Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, “Bu ziyaretler, sanayi alanındaki yenilikçi yaklaşımları yerinde incelememize ve deneyimlerimizi paylaşmamıza olanak tanıyor. Bu verimli ziyaretlerden edindiğimiz bilgilerle, Denizli’deki sanayi uygulamalarına yenilikçi katkılar sağlamayı amaçlıyoruz. Uluslararası ticaret ve üretimdeki en iyi uygulamalar hakkında bilgi edinmek ve Denizli ile Konya firmaları arasındaki potansiyel iş birliği fırsatlarını keşfetmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretimizde; teknoloji transferi, ortak girişimler ve tedarik zinciri yönetimi gibi alanlarda iş birliği potansiyelini de geliştireceğimize inanıyoruz.” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.03.34Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.03.34 (1)

Editör: Tahir Aygün