Denizli haber - Üyelerini, Dubai’de gerçekleştirilen, sezonun bölgedeki son büyük organizasyonu INDEX, The Hotel Show ve KIDSPACE fuarlarına götürdü; pazar araştırması yaptırttı. 25 kişilik fuar heyeti, sektördeki yenilikleri yerinde görüp inceledi, stant açan firmaların yetkililerinden ayrıntılı bilgi aldı. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, yılbaşından bu yana biri Yunanistan, ikisi Almanya, bir diğeri de Dubai’de olmak üzere 4 farklı fuara gittiklerini, DTO üyesi firmalardan 113 kişilik bir heyetle bu fuarlarda yer aldıklarını ve şehirlerini en güzel şekilde temsil ettiklerini açıkladı.

DTO, 1.000’in üzerinde katılımcının bulunduğu Dubai INDEX, The Hotel Show ve KIDSPACE fuarlarında, üyelerinden 25 firmanın oluşturduğu bir heyetle yer aldı. Denizli’den de 9 firmanın stant açtığı fuar, Orta Doğu ve Afrika’daki en büyük, en uzun süredir devam eden, konaklama sektöründeki en prestijli ticari organizasyon ve bölgedeki konaklama tedarikçileri ile alıcıları için buluşma noktası durumunda. Yenilikçi ürünleri sergileyerek sektöre hizmet eden fuarın 20 yıllık bir geçmişi de var. Dünyanın dört bir yanından konaklama tedarikçilerini kazançlarını artırmak üzere Orta Doğu ve Afrika pazarlarına eriştirmek gibi önemli bir görevi yerine getiriyor.

ÇOK BÜYÜK BİR ÜRÜN YELPAZESİNE SAHİP

Fuarda açık alan tasarım, mobilya ve aydınlatma, çamaşırhane ve sonlandırma ekipmanları, dekoratif aksesuarlar ve aydınlatma malzemeleri, endüstriyel mobilyalar ile mutfak ve banyo ekipmanları, ev içi ve kontrat mobilyalar, ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme sistemleri ve ekipmanları, havuz ve spa ekipmanları, HORECA ve yemek servis ekipmanları, işletme malzemeleri ve ekipmanları, otel buklet malzemeleri, otel inşaat malzemeleri, otel teknolojisi ve güvenlik sistemleri, otel tekstil ve dekorasyon, pasta ve fırın makine ve ekipmanları, servis ve ikram ekipmanları, spor ve fitness ekipmanları, temizlik ve tesis yönetimi ekipmanları, uyku ekipmanları ile zanaat ürünleri yer alıyor.

Marka, Patent Ve Faydalı Model Başvuruları Arttı Marka, Patent Ve Faydalı Model Başvuruları Arttı

BAŞKAN ERDOĞAN: HER ŞEY DENİZLİ İÇİN

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, üyelerinden gelen talepler doğrultusunda, Denizlili firmaların da bu tür organizasyonlarda yer almaları, yurt içi ve yurt dışındaki uluslararası fuarlara katılmaları için destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Erdoğan, “Sektörlerimizin, üyelerimizin ve ihracatımızın gelişmesi için elimizden gelen her türlü desteği sağlıyoruz. Denizli’miz daha çok tanıtılsın, daha fazla ticaret yapsın ve daha iyi olsun istiyoruz” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN: FİRMALARIMIZIN KÜRESEL PAZARDAKİ REKABET GÜÇLERİNİ ARTIRMALIYIZ

Denizli Ticaret Odası olarak, üyelerinin küresel pazarda rekabet güçlerini artırmaları için çalışmalar yürüttüklerini de söyledi. Erdoğan, “Üyelerimiz fuarlarda gerçekleştirilen çeşitli seminer ve toplantılara da katılarak, sektörlerindeki gelişmeleri ve trendleri yakından takip etme imkânı buluyorlar. O nedenle, bu tür etkinlikler hem bilgi ve tecrübelerini artırıyor hem de iş bağlantılarını geliştirip güçlendiriyor” diye konuştu. Dto 25 Uyesiyle Fuara Gitti 2Dto 25 Uyesiyle Fuara Gitti 1

Editör: Tahir Aygün