Denizli haber - Milyonlarca emeklinin gözü kulağı ek zam görüşmelerine çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yüzde 5 ekstra zam yaparak, yüzde 42,6 yükseliyor." dedi. Erdoğan en düşük emekli maaşının 10 bin TL olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası milyonların merakla beklediği emekliye ek zam için açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Çalışanlarımız ve emeklilerimiz başta olmak üzere refah düzeyini yükseltmek için canla başla çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde aynı anlayışla çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü tutmaya devam edeceğiz.

Bütçe imkanlarımızı zorlama pahasına da olsa emeklilerimizi asla darda bırakmıyoruz. Bilindiği gibi memur emeklisi yüzde 49.25 SSK ve Bağ-Kur yüzde 37.57 artış oldu.

Emeklilerimizin aylıklarındaki artışları birbirine yakınlaştıracak yeni adım alıyoruz. SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına ilave yüzde 5 müjdesini vermek istiyorum.

EGEKAF 24 kapılarını açtı EGEKAF 24 kapılarını açtı

Ocak 2024'ten itibaren 6 aylık artış oranı yüzde 42.6'ya yükseliyor. Önümüzdeki temmuz ayında artışlarla birlikte emeklilerimizin hepsi aynı oranlarda maaş artışına ulaşacaktır. Tüm emeklilerimizin yıllık maaş artış oranları önümüzdeki Temmuz'da eşitlenecek. Buranın özellikle altını çizmek istiyorum."

Editör: Tahir Aygün