Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı

Denizli Haber- CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, 31 Mart’ın ardından spor yatırımlarını belediyenin merkezine alacak. Gençlerin spor yapabileceği tesislerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması adına önemli bir yatırım olacağını vurgulayan Ertemur, planlanan projeleri anlattı.

Ertemur “Milli Sporcularımız Pamukkale’de Yetişecek” (2)

“SPOR ŞEHRİ PAMUKKALE’Yİ HEP BİRLİKTE OLUŞTURACAĞIZ”

Ertemur, gençlerin enerjilerini atmaları adından spor tesislerinin Pamukkale’ye kazandırılmasının önemli olduğunu vurgulayarak.; “Pamukkale’mizde maalesef uyuşturucu, sigara ve alkol kullanım yaşının çok aşağıya düştüğünü görüyoruz. Bunun en büyük sebeplerinden biri evlatlarımızın enerjilerini atabileceği aktiviteler, spor tesislerinin azlığıdır. Bizim bu durumu değiştirmemiz gerekiyor. Bunun için spor tesisi yatırımları, sporcuları destekleyecek programlarımızı hazırladık. 31 Mart’ın ardından spor şehri Pamukkale’yi hep birlikte oluşturacağız” dedi.

Ertemur “Milli Sporcularımız Pamukkale’de Yetişecek” (3)

KAZANDIRACAĞI SPOR YATIRIMLARINI ANLATTI

Yapılacak yatırımlar hakkında bilgiler veren Ertemur; “Öncelikle en popüler sporlardan olan futbol ve basketbol için FIFA ve FIBA standartlarında sahaları ilçemize kazandıracağız. Ardından spor kompleksi projemizi devreye alacağız. Spor kompleksimizin içinde futbol, basketbol-voleybol, tenis Sahaları, yürüyüş Yolları, e-spor merkezi bulunacak. Amatör spor kulüplerimize ve sporcularımıza ise her sene düzenli olarak malzeme desteği sağlayacağız. Pamukkale’mizde hiçbir sporcumuz imkansızlıklar içinde spor yapmaya çalışmayacak. Ata sporumuzu unutmadık. Denizli’miz nice başarılı güreşçiler yetiştirmiş bir şehirdir. Biz bu geleneğimizi Pamukkale’mizde devam ettireceğiz. Pamukkale Yağlı Güreşleri organizasyonumuzla yeni güreşçiler yetiştirmek istiyoruz. Milli sporcularımız Pamukkale’de yetişecek. İlçemizin dört bir köşesine kazandıracağımız spor tesislerimizle evlatlarımızı spora yönlendireceğiz. Böylelikle evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız. Pamukkale sporcu kenti olacak” şeklinde konuştu.

Ertemur “Milli Sporcularımız Pamukkale’de Yetişecek” (1)

Editör: Tahir Aygün