Zeybekci “Kazanan demokrasi oldu” Zeybekci “Kazanan demokrasi oldu”

Denizli Haber - Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur’un Pamukkale’ye kazandıracağı vizyon proje ‘Şahin Tepesi Cam Restoran’ın misyonunu anlattı. Ertemur; “Antalya-Muğla’ya gitmek için Pamukkale’mizden geçen yerli ve yabancı turist artık şehrimizi transit olarak geçmeyecek. Şahin Tepesi’ne kazandıracağımız ‘Cam Restoran’ ile Pamukkale’mizin eşsiz görüntüsü eşliğinde yöresel ürünlerimiz turistlerle buluşacak. Ayrıca Pamukkale’mizde travertenleri görmek için gelen turistlere şehrin bir diğer ucunda bir cazibe merkezi oluşturmuş olacağız” dedi.

CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, vizyon projelerinden olan ‘Şahin Tepesi Cam Restoran’ın Pamukkale’nin çehresini değiştireceğini söyledi. Ertemur, projenin ortaya çıkış amacını ve Pamukkale’ye getirmesini beklediği faydayı anlattı.

“TURİSTLER İÇİN ŞEHİR MERKEZİMİZDE CAZİBE MERKEZLERİ OLUŞTURMALIYIZ”

Ertemur projenin ortaya çıkış amacıyla ilgili; “Denizli’miz ve Pamukkale’miz özellikle yaz aylarında Muğla ve Antalya’ya gitme için transit geçiş güzergahı olarak kullanılıyor. Tatil bölgelerine giden turistler Pamukkale’mizin güzelliklerini görmüyorlar. Aynı şekilde Pamukkale’mize dünya harikası travertenleri görmek için gelen turistler günü birlik ziyaretin ardından şehir merkezine gelmeden Pamukkale’mizden ayrılıyorlar. Turistler için şehir merkezimizde cazibe merkezleri oluşturmalıyız. Bu amaçla hayata geçireceğimiz projelerden ilki ‘Şahin Tepesi Cam Restoran’ olacak.” dedi.

“PAMUKKALE’MİZ TRANSİT GEÇİŞ GÜZERGAHI OLMAYACAK”

‘Şahin Tepesi Cam Restoran’ projesinin şehre kazandıracakları hakkında; “Denizli’miz ve Pamukkale’miz transit geçiş güzergahı olmayacak. Denizli’mizin Muğla ve Antalya’ya açılan kapısı Şahin Tepesi’nde hayata geçireceğimiz ‘Cam Restoran’ misafirlerimizi ağırlayacak. Misafirlerimiz cam restoranda muhteşem Denizli manzarası eşliğinde yöresel lezzetlerimizden oluşan yemeklerini yerken, çehresini değiştirdiğimiz Pamukkale'nin tadını çıkaracak. Vizyon projemiz Pamukkale’ye kazandıracak, Pamukkaleliye kazandıracak.” şeklinde konuştu.

Editör: Tahir Aygün