Denizli Haber - CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, Pamukkale ve Pamukkaleli vatandaşların refahını artırmak için hazırladığı projeleri açıklamaya devam ediyor. Ertemur, turizmin getirilerini artırmak adına hazırladıkları projelerin detaylarını anlattı. Turizmde ilk hedeflerinin Pamukkale’de konaklama günlerini artırmak ve Pamukkale’yi ziyaret eden turistleri şehir merkezine çekmek olduğunun altını çizdi.

Whatsapp Image 2024 03 07 At 15.22.31

Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’dan 5 yasa teklifi! Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’dan 5 yasa teklifi!

“PAMUKKALE’Yİ DÜNYA GÖRDÜ YEREL YÖNETİCİLER GÖRMEDİ!”

Ertemur, Pamukkale’nin potansiyelinden yeterince yararlanılmadığını belirterek; “Dünyanın incisi Pamukkale’ye sahibiz. Ne kadar faydalanabiliyoruz? Beyaz Cennet’imize gelen turistler sadece travertenlerimizi görüyor, sıcak suyumuzdan faydalanıp geri dönüyorlar. Bu durumun ne esnafımıza ne de Pamukkale’mize bir faydası var. Pamukkale’yi 10 senedir yönetenlerin bu durum karışında üç maymunu oynadılar. Bütün dünya ‘Dünya Mirası Listesi’ne aldı, yerel yöneticiler projeleri ile hizmet alanına alamadı. Onların ne esnaf umurunda ne de Pamukkale. Artık buna dur demeliyiz. 31 Mart bunun için en güzel tarih. Pamukkale’mize hak ettiğini kazandıracağız” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 07 At 15.22.31 (1)

“TINY HOUSE, MİNİATÜRK İLE YENİ TURİZM ROTASI”

Ertemur turizm için hazırladığı projelerin detaylarını şu şekilde açıkladı: “Pamukkale’mizde turistlerin zaman geçirebilecekleri fırsatlar ortaya çıkarmalıyız. Pamukkale günübirlik ziyaret yeri olmaktan çıkacak. Bunu nasıl yapacağız? Pamukkale’mizin merkezine doğru yeni bir destinasyon rotası oluşturacağız. ‘Tiny House’ ve ‘Miniatürk’ projelerimizle Pamukkalemize gelen turistleri şehir merkezine çekeceğiz.”

“2 KATLI OTOBÜSLERLE ŞEHİR TURU”

Pamukkale’nin yıllardır en büyük sorununun; ‘Şehre gelen turistin şehir merkezine uğramadan geri dönmesi’ olarak tespit ettiklerini söyleyen CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur, “Pamukkale’mize travertenler, Karahayıt’a sıcak sular için gelen turistlerimizi 2 katlı otobüslerle şehir turu yaptıracağız. Böylelikle şehrimizin diğer güzelliklerini görebilecekler. Böylelikle şehrimizde alışveriş yapabilecekler ve esnafımız kazancak. Ayrıca Laodikya Turizm Günleri projemiz ismimizi dünyaya duyuracak” diye konuştu.

“ORGANİK KÖY, YÖRÜK KÜLTÜRÜ VE TEMATİK SOKAKLAR”

Turizm için çalışmalarının bunlarla sınırlı olmadığını belirten Ertemur; “Turistlerimizi şehir merkezimize çektiğimizde onlara aktiviteler yaptırmamız gerekecek. Bunun için hazırladığımız ‘Organik Köy’ projemizle turistler üretime dahil olabilecek. Bir Yörük kenti olarak geleneklerimizi yaşatmak adına ‘Yörük Kültürü Yaşama ve Yaşatma Köyü’ projemizin misafirlerimizin ilgisini çekecek. Bizi tanıyacaklar. Pamukkale’mizin dört bir köşesinde oluşturacağımız ‘Tematik Sokaklar’ ise görülmeye değer güzellikler olarak gezi rotalarında yer alacak. İşte biz böyle bir Pamukkale hayal ediyoruz ve bunu başaracağız. Önce Pamukkale, önce Pamukkaleli kazanacak” şeklinde konuştu.

Editör: Tahir Aygün