PAÜ Öğrencisi Ulusal Öğrenci Fikir ve Proje Yarışması’nda ödülüne layık görüldü PAÜ Öğrencisi Ulusal Öğrenci Fikir ve Proje Yarışması’nda ödülüne layık görüldü

Denizli Haber - Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağrı Ergin tarafından gerçekleştirilen konferansa akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşması Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Kaska tarafından yapıldı.

Dekan Prof. Dr. Kaska konferansın açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Biyoloji Bölümünün düzenlemiş olduğu bu panelden dolayı bölüme ve panelistlere ve de katılımcılara teşekkür ederim. Konferansa teşriflerinden dolayı Prof. Dr. Çağrı Ergin hocamıza da vakit ayırdığı için ayrıca teşekkür ederim. Diğer bölümlerimizin de yapmış olduğu sunumlardan sonra bu hafta da Biyoloji bölümünün konferansında birlikteyiz. Bölümümüzün haftaya da başka bir konferansı daha olacak. Bugünkü konferansımızın konusu olan ‘etik’ aslında hepimiz için çok kritik bir kelime ve özellikle dergilerdeki açık erişim durumundaki ‘etik’ problemlerle ilgili  Çağrı hocamız bizi aydınlatacak. Verimli bir sunum olmasını diliyorum.”

Açılış konuşmasının ardından başlayan sunum ilgiyle dinlendi. Etkinlik, katılımcılardan gelen sorulara verilen cevaplardan sonra sona erdi. Etkinlik sonunda Dekan Prof. Dr. Yakup Kaska tarafından konferansı gerçekleştiren Prof. Dr. Çağrı Ergin’e teşekkür plaketi takdim edildi ve Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Olcay Düşen tarafından ise çiçek takdim edildi.

Konferanstan sonra misafirler “Elden Ele Projesi” alanında çay ve çeşitli ikramlarla ağırlandı.

Editör: Tahir Aygün