Denizli haber - Ekonomik kriz AVM'leri de vurdu. 'Forum' adını taşıyan 9 dev AVM için konkordato kararı alındı. Finansal sorun yaşayan Forum İstanbul, Marmara Forum, Forum Çamlık, Forum Aydın, Forum Erzurum, Forum Kapadokya, Forum Ankara, Gordion ve Forum Magnesia’nın sahibi olan ve aynı isimle anılan şirketler için 26 Aralık 2023 tarihi itibarıyla üç aylık geçici mühlet kararı verildi.

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 28-02-2024 Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 28-02-2024

Konkordato isteyen AVM'lerden konuyla ilgili, “Bu kararı hem AVM’lerimizi hem de tüm paydaşlarımızı korumak adına aldık. Şirketlerimizin ve 1500 mağaza ile yıllık 76 milyon ziyaretçi ağırlayan AVM’lerimizin gerek iş gerek finansal süreçlerinde hiçbir aksama yaşanmaması yönünde ve hukukun bize tanıdığı hak çerçevesinde geçici mühlet kapsamında faaliyetlerimizi daha sağlıklı bir şekilde yürüteceğiz. Buradaki temel amacımız iş sürekliliğini sağlamaktır. Bu süreçte tedarikçilerimizle, müşterilerimizle ve diğer paydaşlarımızla olan ilişkilerimizi kesintisiz sürdürmeye, iş gücümüzü korumaya ve daha sağlam bir finansal temel oluşturmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” açıklaması geldi.

BORÇ 600 MİLYON EURO

HalkTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre; konkordato talebinde bulunulan AVM’ler, tek çatı altında en fazla AVM’yi barındıran grup. AVM’lerdeki mağaza sayısı 1.500. Konkordato talebinde bulunulan şirketlerin toplam borcu 600 milyon euro. Borcun TL karşılığı 28 milyar TL

Editör: Tahir Aygün