Denizli Haber - Denizli’de düzenlenen Pamukkale Cup U12-U14 Turnuvası 25 Ağustos 2023 tarihinde Doğan Seyfi Atlı Stadı ile Denizlispor Kınıklı Tesisleri'nde başladı. Denizlispor Alt Yapı ve Tüm Spor Okulları İdari Sorumlusu Ahmet Yıldırım tarafından organize edilen Pamukkale Cup, Denizli’den ve il dışından takımların katılımıyla başladı. Futbolseverlerin ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği turnuvaya; 2012 doğumlularda Konyaspor, Antalyaspor, N.K. Anadoluspor, Altınyıldız, Fethiye 1923, Çamlık FK, Buharkent Belediyespor, B. Anadoluspor, Denizli İdmanyurdu, Altın Horoz takımları katılırken 2014 doğumlularda Altınhoroz, Altınordu, B Anadoluspor, Bursa Kültürspor, Yeşilköyspor, Denizlispor, N.K. Anadoluspor, Antalyaspor, Altınyıldız kulüpleri katıldı.

Geleceğin yıldız futbolcu adaylarını tespit etmek, futbolcuların maç yaparak daha çok gelişimine katkı sağlamak alt yapıda öne çıkan kulüpler arasında dayanışmanın sağlanması hedefiyle düzenlenen turnuvaya ilgi yoğundu.

MAHMUT BULUT: “İLK KEZ KATILDIK VERİMLİ OLDU”

Turnuvayı değerlendiren Denizli İdmanyurdu U12 Teknik Sorumlusu Mahmut Bulut, turnuvanın çocukların gelişimine katkı yapacağını belirterek, “Organizasyon çok güzel olmuş. Şehir dışından takımlarda gelmiş. Bizim için çok iyi bir deneyim oldu. Çocuklarımız maç tecrübesi kazanıyor. Hatalarımızı yanlışlarımızı çocuklarımıza güzel bir şekilde aktarıyoruz. Özellikle bizim için çok iyi bir tecrübe oldu. Yaklaşık iki aydır faaliyette olan bir kulübüz. İlk defa böyle bir turnuvaya katıldık. Bundan sonraki turnuvalarda hedefimizi biraz daha artırmak istiyoruz” dedi.

ŞENOL ÜNLÜ: “TURNUVALARDA ÇOCUKLARA BİR ÖZGÜVEN GELİYOR”

Katıldığı turnuvalar ile dikkat çeken Çamlık FK antrenörü ve Kulüp Başkanı Şenol Ünlü de “Mümkün olduğu kadar zaten turnuvaları kaçırmamaya çalışıyoruz. Eskiden turnuvalara gidiyorduk. Hem zaman hem de maddi anlamda zararlıydı. Şimdi turnuvalar Ahmet hocanın sayesinde ayağımıza geliyor. Çok iyi oldu. Onun da düzenlediği turnuvalar kaliteli oluyor. Biz bu tür turnuvalara katılmaya devam edeceğiz. Turnuva takımı olmak çok önemli. Turnuvalarda çocuklara bir özgüven geliyor. Kendilerini kıyaslama şansları oluyor. Her halde bu gidişle daha büyük takımlar da buraya gelecektir. Biz de hem Ahmet hocaya destek anlamında hem de takımımızı geliştirme adına bu turnuvalara katılmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Tahir Aygün