Denizli Haber- "Asrın felaketi" olarak nitelenen depremin yaşandığı 10 ilden depremzedeler tüm ülkede olduğu gibi Denizli’ye de gelerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda ağırlanıyor. AFAD yetkililerince kayıtları yapılan 600 kişi yurtlara yerleşmiş durumda. Depremzedelerin hijyenik malzemeler, kıyafet gibi ihtiyaçları Pamukkale Yurdu Sosyal Tesislerde bulunan Yardım Malzemesi Temin Merkezinden gönüllü gençlerin çalışmaları ile karşılanıyor.

Deprem anında Adıyaman’da bulunan ve yurtlarda misafir edilen depremzede Fatma Karahan ‘‘Çok kötü bir felaket yaşadık, komşularımız akrabalarımız enkaz altında kaldı. Devletimiz sağolsun bizi yurtlara yerleştirdi ve her türlü imkanı bizim için seferber etti. Tüm depremzedelere Allah yardım etsin, devletimizden de Allah razı olsun.’’ Dedi.

GSB Denizli Yurtlarında kalan depremzedeleri ziyaret eden Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada ‘‘Ülke olarak çok büyük bir felaket yaşadık. Çok şükür Devlet ve Millet el ele verip bu depremlerin yaralarını sarmaya başladık. Gençlik ve Spor Bakanlığı personellerimiz gerek yardım çalışmaları, gerek afet bölgesine destek ekip gönderilmesi, gerekse depremzedelerin yurtlarda misafir edilmesi gibi alanlarda aktif olarak görev alıyorlar. Denizli Valiliğimiz ve AFAD koordinasyonunda pandemi koşullarında olduğu gibi bu felakette de yurtlarımız milletimizin yuvası oldu. Biz ülke olarak bu felaketin de yaralarını beraber saracağız, tekrardan tüm ülkemize geçmiş olsun diliyorum.’’ Dedi.

Editör: Tahir Aygün