Denizli Haber - Gençlik, Spor ve Yurt Hizmetleri alanlarında geniş bir kitleye hizmet veren Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde önceki gün yemin töreni heyecanı yaşandı. İl Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Şube ve İlçe Müdürleri ile sözleşmeli statüde çalışan personeller katıldı.

İLMAN “ÜLKESİNİ SEVEN, GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR”

Sözleşmeli personelin kadroya geçişi yemin töreni öncesi konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, memurluğa geçiş yapan tüm çalışanlara hayırlı olsun temennisinde bulundu. “Bugün böyle bir törende aranızda olmaktan gurur duyuyorum. Yasanın bize verdiği yetkiye dayanarak sözleşmeli çalışan tüm arkadaşlarımızın memur kadrolarına geçişlerini gerçekleştirdik. Kamu hizmetlerini en doğru şekilde yerine getireceğinize inanıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ülkesini seven görevini en iyi yapandır. Bugüne kadar yaptığınız çalışmaları, devlet memuru olmanın verdiği sorumlulukla daha iyi yapacağınıza inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

TÜRK BAYRAĞINA EL KOYDULAR, YEMİN ETTİLER

Sözleşmeliden kadroya atanan 125 personel sırayla masaların üzerine örtülen Türk bayraklarına ellerini koyarak,  657 sayılı Devlet Memurları kanunun ilgili maddesine göre yemin etti.  Yemin töreninin ardından İl Müdürü İlman, kadroya geçen personeli tek tek tebrik ederek, günün anısına fotoğraf çektirdi.

Editör: Tahir Aygün