Denizli Haber - Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, 2023 yılı sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımladı. İlan kapsamında, boş pozisyonlar için 2022 KPSS B grubu P3 puan sıralaması esas alınarak adaylar arasından sözlü sınav sonucuna göre başarı sırasına göre Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımı yapılacak.

Denizli iline 9 Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alınacak. İlanın kontenjan tablosuna ve öğrenim şartlarına göre, toplam 609'u erkek, 844'ü kadın olmak üzere 1453 personelin istihdam edileceği illere dağılımı da belirlendi.

Başvurular 6 Ekim 2023 (00.00) ile 10 Ekim 2023 (17.00) tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Adaylar, öğrenim durumlarına göre uygun grupları seçerek sadece bir grup ve bir il için başvuru yapabilecekler.

Denizli'de Kayıt Dışı İle Mücadele Devam Ediyor Denizli'de Kayıt Dışı İle Mücadele Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, alım süreci ile ilgili sosyal medya hesabından, "Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında istihdam edeceğimiz 1453 Yurt Yönetim Personeli için alım sürecimiz başlıyor. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" açıklamasını yaptı.