Denizli Haber - Depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik  'Psikososyal Destek Hizmetleri'  sunulması amacıyla; ilimiz okul/kurumlarında görevli gönüllü rehber öğretmen/psikolojik danışmanlardan oluşturulan  'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibi'  Malatya ilinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik psikolojik destek hizmeti verecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Denizli 'Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibini uğurladı.

Rehber öğretmenlerden oluşan Psikososyal Destek Hizmetleri Ekibini Malatya’ya yolcu eden Müdür Ekici “Bakanlığımız, Valiliğimiz ve AFAD koordinesinde depremin yaşandığı ilk günden itibaren deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza yardım edebilmek adına Denizli olarak seferber olduk. Seyyar mutfağımız Hatay’da hizmetine devam ederken ilimiz meslek liseleri ve halk eğitimi merkezlerinde üretilen yardım malzemeleri de gönderilmeye devam ediyor. Bugün de gönüllü rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarımızdan oluşan 10 kişilik ekibimizi Malatya’ya uğurluyoruz” dedi.

Editör: Tahir Aygün