Denizli Haber - Proje kapsamında 27 Kasım-1 Aralık 2023 tarihleri arasında beş gün süreyle çoğunluğunu Denizli’deki esnafların oluştuğu 200 kişiye hibe ve fon kaynaklarına yönelik proje döngüsü yönetimi eğitimi verildi.

Esnaf ve sanatkarların üye olduğu ve Denizli genelindeki 67 meslek odasının bağlı bulunduğu DESOB’un GEKA’nın Teknik Destek Programı ile hayata geçirdiği proje döngüsü yönetimi eğitimi, proje kültürünün yaygınlaşması ve geniş kitlelere ulaşması hedefiyle hayata geçirildi. Eğitim içeriği kapsamında katılımcılara proje fikrinin oluşması, yazımı, projenin yönetilmesi ve sürdürülebilirlilik vb. aşamaları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca hibe, destek ve fon kaynaklarının özellikleri ile söz konusu destek enstrümanlarına nasıl başvuru yapılacağı da konular arasında yer aldı.

Sertifika törenine Denizli Valisi ve GEKA Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale İlçe Kaymakamı Uğur Bulut, Denizli İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Denizli İl Ticaret Müdürü Cihat Özdemir, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (DESOB) Mehmet Ali Erbeği, Denizli SMMMO Başkanı Mehmet Sarıgöl, DESOB Başkan vekili Osman Üçgül, proje eğitmeni Kazım Özdağ ve kursiyerler katılım sağladı.

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 26-02-2024 Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler 26-02-2024

Sertifikaların katılımcılara verilmesinden önce bir konuşma yapan GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan; “Pazartesi günü yoğun bir katılımla açılışını gerçekleştirdiğimiz eğitimimizin son gününün de halen ilgiyle takip edildiğini görmek bizleri gururlandırdı. Tasarladığımız ve hayata geçirdiğimiz proje desteklerimizde maliyet etkinliği çok önemli. Bu eğitimin de maliyet etkinliği açısından hedefine ulaşmış bir faaliyet olduğunu görüyoruz. Burada çok çeşitli kurumlarımızın temsilcileri ve çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren esnaflarımız bulunmakta. Eğitim süresi içerisinde katılımcılarımız hibe, destek ve dış kaynaklı fonlar konusunda detaylı olarak bilgilendirildiler. Ayrıca kurumlar arası ve personeller arasında birlikte ortak projelerin üretilmesini sağlayacak bir ortam oluşturuldu. Bundan sonra Kalkınma Ajansımızın, bakanlıklarımızın ve ilgili kurumların destekleri ile dış kaynaklı fonlardan daha fazla yararlanılmasının önünün açılması bizim için en büyük kazanç olacak.” dedi.

Konuşmaların ardından sırasıyla Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale İlçe Kaymakamı Uğur Bulut, Denizli İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Denizli İl Ticaret Müdürü Cihat Özdemir, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (DESOB) Mehmet Ali Erbeği ve Denizli SMMMO Başkanı Mehmet Sarıgöl katılımcılara sertifikalarını takdim ettiler.  

Editör: Tahir Aygün