Denizli Haber - Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verildiği tarih olan 24 Kasım, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de kutlandı.  Başkan Güngör, Öğretmenler Günü’nü kutladığı mesajında “24 Kasım Öğretmenler Gününde Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Şahadete ermiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Emeklilik mertebesine ulaşmış öğretmenlerimize yaşamları boyunca sağlık ve sıhhat diliyorum. Görevleri başında bulunan tüm öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

İlim ve irfan ordusu olan öğretmenlerin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çizilen 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine bilim ve teknolojinin verdiği güç ile çalışkan bir toplum inşa ederek devam ettiklerini belirten Başkan Güngör, “Öğretmenlerimizin ülkemizdeki barış ve huzuru sağlamada çok önemli rolleri var. Ülkesini ve milletini yüceltmek için alın teri döken tüm öğretmenleri saygı ve hürmetle anıyorum. İnsanlık tarihine yön veren öğretmenlerimizin hizmetlerin toplum nezdinde karşılığını bulmasını dilerim. Ülkemizin her köşesinde canla başla eğitim veren, öğreten öğretmenlerimizin hepsini saygı ve muhabbetle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlik mesleğinin Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çağdaş ve ulusal bir temele dayandırıldığını belirten Başkan Güngör, “Öğretmenlik mesleği çok saygın etkin ve etkili bir meslek niteliğindedir.  AK Parti olarak bizler her zaman eğitime, öğretmene ve öğretmenlik mesleğine önem vermeye devam ediyoruz.  Anadolu’nun her karışında fedakarca ülkesine ve milletine hizmet veren öğretmenlerimiz bizim baş tacımızdır. Ülkemize ve milletimize hizmet eden, bütün zorluklara rağmen mesleğini en iyi şekilde icra eden bütün öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Şahadete ermiş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Emeklilik mertebesine ulaşmış öğretmenlerimize yaşamları boyunca sağlık ve sıhhat diliyorum. Görevleri başında bulunan tüm öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Tahir Aygün