Denizli Haber - Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen nitelikli alıcıları sektör temsilcileriyle buluşturan HOMETEX 2023 Fuarıfirmaların küresel pazarda yeni müşteriler kazanmasına öncülük ediyor. Denizli’den 96 firmanın katıldığı fuara Denizli adeta damga vurdu.

Fuarda yerini alan, ürünleriyle, renk deseniyle ve standıyla Kaynak Tekstil ise, büyük ilgi çekti. Denizli’nin ev tekstili sektöründe önemli bir aktörü olan Kaynak Tekstil, fuarda sektörün temsilcileriyle önemli bağlantılara imza attı.

HOMETEX 2023 Fuarında Kaynak Fark Yarattı (1)

“ÜRÜNLERİMİZİ MÜŞTERİLERİMİZİN BEĞENİSİNE SUNDUK”

Fuarı değerlendiren Kaynak Genel Direktörü Ercüment İzkaya, “Mutluyuz, inşallah çok iyi olacak.  Bu fuar önemli bir fuar… Hem Denizli hem de ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Fuar sonunda mutlu bir şekilde ayrılacağımızı düşünüyorum. Çin’deki fuarda bunu daha iyi gördük. Rakip ülkelerle aramızdaki fiyat farkı hala normale inmiş değil ama biz mücadelemizi sürdürüyoruz. Nerede fuar orada biz.  Bunu bu şekilde yapmadan uluslararası arenada söz sahibi olmak çok zor. Elimizden geleni yapıyoruz. Fuarlar olduğu sürece devam edeceğiz. Müşteriler kaçsa da biz kovalamaya devam edeceğiz. Renk ve ürün gamımız 6 ayda bir güncelleniyor. Bu işin uzmanları tarafından moda ve trend renkler bize bildirilir. Bu yıl burada da moda ve trend renklerimizi gösteriyoruz. Müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Pamuk her zaman birinci sırada yer alıyor ve liderliği bırakmaz. Özellikle yeni pazarlar oluyor. Arap ve Orta Doğu ülkeleri İstanbul fuarına rağbet gösteriyor” dedi.

“FUAR BÜYÜK KATKI SUNACAK”

Fuara ilginin çok olduğunu ve sektör açısından büyük katkı sunacağını belirten Kaynak Gurubu Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Kayna, “Biz her sene yenilikleri takip eden bir firmayız. Renklerimize baktığınızda standımızı incelediğinizde yenilikleri görebiliyoruz. Hiçbir zaman azla yetinen bir firma değiliz. Yeni yatırımlarımız olacaktır. Ev tekstilinde her daim yenilikleri, kaliteyi müşterililerimize sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Editör: Tahir Aygün