Denizli Haber - Ev tekstili sektöründe dünyanın lider tekstil firmalarını ağırlayan, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük tekstil buluşması HOMETEX 2023 İstanbul’da devam ediyor. Denizli’nin ev tekstilinde önemli bir markası olan Dantela Tekstil, HOMETEX 2023 Fuarında açtığı standında ürünleriyle, renk ve desenleriyle büyük beğeni topladı.

“ÇOK CİDDİ HAZIRLIK YAPTIK”

Ev tekstilinde firma olarak fuara çok ciddi bir hazırlık yaptıklarını belirten Dantela Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Sicimli, “Dantele olarak bizim olmazsa olmazımız yeni ürün… Müşteriye yenilikle sunmak. O yüzden markamızı biraz daha zinde tutuyoruz. Bu amaçla bu yolda ilerliyoruz, müşterilerimizde her zaman bize destekliyorlar. Maliyetlerdeki artışlardan dolayı Heimtekstil’de durağanlık yaşandı. Hindistan ve Pakistan’la rekabet seviyemiz azaldı. O yüzden de genelde siparişler oraya kaydı. Avrupa’ya daha iyi hizmet vermek için niş ürünler yapmamız lazım. Hem lokasyon hem kalite anlamında. Katma değerli ürünler üretirsek tercih noktası olabiliriz. Malum seçim sürecinden geçtik, döviz kurlarının da yüksek olması bizleri zorladı. Umarım bu zorlu süreci geride bırakırız ve ticaretimize akıcı bir şekilde devam ederiz” dedi.

“DANTELA MARKASINA YOĞUNLAŞTIK”

Markalaşma, ürün geliştirmeye büyük önem verdiklerini belirten Sicimli, “Dantele bizim bebeğimiz gibi 30 yıldır mücadele ediyoruz. Biraz farklıyız Denizli’de marka üzerine yoğunlaştık. Hemen 3 yılda 5 yılda markanın oluşması beklenemez. Bazı insanlar ‘markalaşın markalaşın’ diyor ama 30 yılda neler yaşadık gelin bize sorun. Kolay değil. 30 ülkede kendi markamızı satıyoruz. 30 yılın zirvelerine geldik. Zirvede tutunmak çok zor, ar-ge çalışmaları ile kendimizi geliştireceğiz. İç firmada da varız, otelde bugün Antalya’da 7 yıldızlı otellere çalışıyoruz. Karma imalat olunca tercih sebebi oluyoruz. Yeni yatırım şu an için çalışmıyoruz. Alttan gençlerimiz geliyor. Onların farklı düşünceleri ve önümüzdeki süreçte göreceğiz” dedi.

Editör: Tahir Aygün