Atatürk, kurtuluş mücadelemizde cephede kahramanca mücadele ederek millî birlik ve beraberliğimizi tesis eden büyük komutan ve büyük önderdir. Aziz milletimizin millî ruh ve millî benlikle yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan eşsiz liderdir.

Mustafa Kemal Atatürk; barışçı yönü, reformcu kimliği, mücadeleci kişiliği, askeri dehası, ileri görüşlülüğü ve devlet adamlığı vasıfları ile sadece kahraman Türk milletinin değil mazlum ve mağdur milletler için de bir umut ışığı olarak dengeleri değiştiren büyük insandır.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk’ün en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ülkesinin içinde bulunduğu zor şartlar ve sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. En büyük ideali, ülkesini birlik ve beraberlik içinde muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak olan Atatürk; Türk milletinin azim, kararlılık ve cesaretine olan inancını daima ortaya koymuştur. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” özdeyişiyle en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin milletimizle birlikte sonsuza kadar yaşayacağını ifade etmiştir.

MEB duyurdu! 81 ilde ücretsiz olacak MEB duyurdu! 81 ilde ücretsiz olacak

Bugün bizlere düşen görev ve sorumluluk; Atatürk'ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda kararlılıkla ilerlemek,  ay yıldızlı bayrağımızın vatan topraklarımızda dalgalanmasını sağlamak ve Cumhuriyetimizi tüm değerleriyle birlikte gelecek kuşaklara ulaştırmaktır. Bizler, ülkemizin kalkınma ve gelişme hamlesini her alanda hızla devam ettireceğiz. Şüphesiz ki, gelecek nesillerimiz de aynı şuur, inanç ve imanla Atatürk’ün en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha müreffeh bir devlet hâline getireceklerdir.

Millî mücadelemizin önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimiz hiç bir zaman unutulmayacaktır. Bizler, Atatürk’ün fikir ve ideallerini yarınlara taşıyacağız. Atatürk, sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 85’inci yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.

Editör: Tahir Aygün