Denizli Haber - Geleneksel hale gelen etkinlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da PAÜ İletişim Fakültesi öğrencileri hazırladıkları kampanya ve sosyal sorumluluk projeleri ile dört gün boyunca en iyi proje ödülünü kazanmak için kıyasıya yarışacak. PAÜ İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından düzenlenen “AD Project: Yaratıcı Fikirler Yarışıyor” PAÜ İletişim Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda yapılan açılış töreniyle başladı.

Dekan Soylu: “Etkinlik fakültemizin eğitimde uygulamaya ne kadar önem verdiğini göstermekte”

Açılış töreninde konuşma yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Soylu, “Pamukkale Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nün düzenlemiş olduğu ‘AD Project Yaratıcı Fikirler Yarışıyor’ etkinliğine hoş geldiniz. Bugün bizim için çok kıymetli, değerli bir gün. Çünkü öğrencilerimizin büyük bir emekle gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları deyim yerindeyse vitrine çıkartıyoruz. Project etkinliğimiz yılda iki defa gerçekleştirmiş olduğumuz bir etkinlik. Öğrencilerimiz güz döneminde ‘Reklam Kampanya Tasarım’ dersinde reklam projeleri hazırlayarak bunları bir sunum haline getiriyorlar. Hem ders projesi hem de aynı zamanda bu projeleri yarışma formatında bizlere sunuyorlar. Öğrencilerimiz bahar döneminde de ‘Halkla İlişkiler Kampanya Tasarım’ dersi kapsamında kurumsal iletişim projeleri hazırlıyorlar. Bu etkinlikler, fakültemizin vermiş olduğu eğitimin ne kadar uygulamaya dayalı olduğunu göstermektedir. Çünkü öğrencilerimiz hem ‘Reklam Kampanya Tasarım’ hem ‘Halkla İlişkiler Kampanya Tasarım’ derslerinde dört yıl boyunca almış oldukları eğitimin bir uygulamasını bu çalışmalarla gerçekleştirmiş oluyorlar. Hazırlanan projelerin neticesinde mezun öğrencilerimizin çok rahatlıkla kurumsal iletişim ve reklamcılık alanlarında çalışmalar yapmalarını mümkün hale getirebiliyoruz. Bunlar bizim önemli avantajlarımız” dedi. Prof. Dr. Soylu ayrıca, İletişim Fakültesi’ne verdiği desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’a ve Rektör Yardımcılarına teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı. 

Konuşmacı olarak yer alan, Kanguroo Creative Ajans Şefi Ömürcan Işık’a etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür eden Dekan Prof. Dr. Ali Soylu plaketini takdim etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akalın: “Üniversitenin en güzel yönü ürettikleridir.”

Etkinliğe katılan ve açılışta konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Akalın sözlerine Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın selamını ileterek başladı. Prof. Dr. Akalın sözlerine şöyle devam etti: “Gerçekten güzel bir etkinlik için bir araya geldik. ‘Yaratıcı fikirler yarışıyor’ ismi zaten bizlerde heyecan uyandırıyor. Gerçekten de üniversitenin özellikle sosyal alanlarının; ürün odaklı, etkinlik odaklı güzel bir yönünü burada görüyoruz. Çünkü üniversitenin en güzel yönü ürettikleridir. Şehre ve insanlara kattıkları ve ürün olarak, sonuç olarak arkasına bıraktıklarıdır. Bu yönüyle İletişim Fakülte’miz güzel bir etkinliğe imza atıyor. Bu yöndeki çalışmaların devamını bekliyoruz. Öğrencilerimiz gerçekten şanslılar, burada teori ile pratiği birlikte görüyorlar. İyi planlanmış bir sürecin sonucunda da bu şeklide tatlı bir yarışla kendilerini gösterme, fikirlerini ve farklı yönlerini ortaya koyma fırsatı yakalamışlar, bu konuda emeği geçen tüm hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim.  Ayrıca destekçilere de şükranlarımı sunarım, güzel bir etkinlik olur inşallah, hepinize şimdiden başarılar diliyorum, etkinliğiniz güzelliklere ve başarılara vesile olsun.”

Açılış töreninde sunum yapan Kanguroo Creative Ajans Reklam Yazarları Grup Başkanı Songül Akdağ Işık’a plaket takdimi yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akalın, bu etkinliklere verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkür etti.

18 Ocak Perşembe gününe kadar devam edecek olan etkinlikte, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri reklam kampanyası tasarımı, internet reklamı, sosyal medya reklamı, basılı reklam, açık hava reklamı ve TV senaryosu kategorilerinde dönem boyunca hazırladıkları projeleri sunacak.  Etkinlik, aynı gün düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak.

Araç sahipleri dikkat! O parayı ödemeyin Araç sahipleri dikkat! O parayı ödemeyin

İletişim Bilgileri:

Yer: Pamukkale Üniversitesi, İletişim Fakültesi Binası Konferans Salonu, Kınıklı Yerleşkesi, Denizli

E-Mail: [email protected]

Instagram: @pau.project            

Editör: Tahir Aygün