Denizli Haber - Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olması dolayısıyla basın mesajı yayımladı. Başkan İnamlık mesajında;

“ 15 Temmuz, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı, milletimizin azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış, tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir demokrasi zaferidir.

Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının göstergesi olan 15 Temmuz’da eşine az rastlanır bir devlet-millet dayanışması yaşanmıştır. Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara çıkarak eşsiz bir mücadele örneği göstermiş, işgal teşebbüsüne canı pahasına boyun eğmemiş, günlerce meydanları boş bırakmayarak, demokrasiye sahip çıkmıştır.

Bizler, demokrasi nöbetimize, vatanımızı korumaya, egemenliğimize vurulmaya çalışılan zincirleri bir bir kırmaya, cesaret ve kararlılıkla devam edeceğiz.

Ülkemizin istiklaline ve istikbaline yapılan bu alçakça saldırıyı unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.  

Bu duygu ve düşüncelerle Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak üzere canlarını feda eden 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Editör: Tahir Aygün