Denizli Haber - Başkan İnamlık mesajında,   “ 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e "Mareşal Rütbesi" ile "Gazilik" unvanı verildiği günün yıldönümünü gazilerimize duyulan minnet duygularımızın ifadesi olarak kutlamaktayız.

Şanlı tarihimiz gazilerimizin ve şehitlerimizin kahramanlıkları, canları pahasına verdikleri mücadeleler ve büyük zaferlerle doludur.

Sokak köpekleri çiftçiye kabus yaşattı Sokak köpekleri çiftçiye kabus yaşattı

Vatanı ve bayrağı uğruna canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin övünç kaynağı, vatanseverliğin sembolüdür.

Gazilerimiz vatan topraklarımızın birlik ve bütünlüğü için şehit olmayı göze alıp cepheden cepheye koşup bizlerin her zaman onur ve gurur kaynağı olmuşlar, fedakârlıklarıyla nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmişlerdir.

Bir insanın vatanı ve milleti için yapabileceği fedakarlıkların en büyüğünü yaparak hayatlarını ortaya koyan gazilerimize karşı *bitmeyecek* vefa borcumuz var. Bizlere bıraktıkları kutsal emanetlere sahip çıkarak geleceğe taşımak *da* hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.