Denizli Haber - Başkan İnamlık mesajında şunları belirtti; “ Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bilgi ve beceriyle donatan, sevgiyle büyüten öğretmenlerimiz, dünyanın en saygın mesleğini yerine getirmektedirler. Sahip oldukları bilgi, kültür ve tecrübeyi aktararak çocuklarımıza kazandıran öğretmenlerimiz, emek, sabır ve fedakarlıkla kutsal bir görevi üstlenmektedirler.

Bu zor görevi büyük bir sorumluluk anlayışı içinde ülkemizin her köşesinde fedakarca yerine getiren, vatanımıza ve milletimize hayırlı hizmetler vererek gelecek nesillerimizi yetiştirmek için emek veren öğretmenlerimizin hakları ödenmez.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk,“Öğretmenler!  Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” sözüyle öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, onlara duyduğu güveni ifade etmiştir. İstikbale güvenle bakan ve bu yolda çalışan öğretmenlerimizin evlatlarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlaması için gösterdiği çabaya minnettarız.

Öğretmenlerimizin bilgi ve tecrübeleriyle yetişen genç kuşaklar, okuyan, araştıran, donanımlı ve özgüvenli bireyler olarak daha gelişmiş bir Türkiye’nin teminatı olacaktır. Güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetişecek ve bu nesillerle birliğimizi ve beraberliğimizi sürdüreceğiz.

Genç Yaşta Kalbine Yenildi Genç Yaşta Kalbine Yenildi

Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yeni nesillerimizi eğiterek, yarınlarımızı güvence altına alan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.’’ dedi.

Editör: Tahir Aygün