Denizli Haber - ​Ağustos ayında yapılan denetimlerde toplam 26.600 metre yasa ve yönetmeliklere aykırı kaçak ağlara ele konularak imha edilmiştir.

SENE BAŞINDAN BU YANA 43 BİN 400 METRE AĞ YAKALANDI

​İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir ÇINAR yaptığı açıklamada;“Işıklı Baraj gölünde 2023 yılında şu ana kadar yapılan denetimlerde yasa ve yönetmeliklere uymayan toplam 40.500 metre kaçak balık ağının ele geçirildiğini, sadece geçen ay yapılan denetimlerde 26.600 metre yasa ve yönetmeliklere aykırı olan ağların toplanarak imha edildiğini ifade etti.

DENETİMLERİMİZİ ARALIKSIZ ŞEKİLDE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Sadece Işıklı Baraj Gölünde değil, İlimiz sınırları içinde bulunan tüm su kaynaklarında denetimlerin aralıksız bir şekilde yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini belirten ÇINAR,“İlimizde güvenlik güçleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak kaçak ve yasa dışı avcılığa karşı mücadele ediyoruz. Gelen ihbarları titizlikle değerlendiriyoruz. Çünkü sulardaki ekosistem sadece bize değil aynı zamanda balık ve birçok endemik türe ev sahipliği yapıyor. Suyu ve sudaki bu değerli ekosistemi korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak bizim için son derece önemlidir. Denetimlerimiz aralıksız devam edecektir” dedi.

Editör: Tahir Aygün