Denizli Haber - PAÜ İTBF, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şubesi (MÜSİAD) ve Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte düzenlediği Denizli Tarihi konferanslarının beşincisi olan “Aidiyet ve Bellek Yoklaması: Cumhuriyet Dönemi'nde Denizli” isimli konferans Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Konferansa; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. Durmuş Akalın, İTBF Dekanı Prof. Dr. Yasemin Beyazıt, İTBF öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Konferansta; Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman İnan “Aidiyet ve Bellek Yoklaması: Cumhuriyet Dönemi'nde Denizli” isimli sunumunu gerçekleştirdi. Konferansın ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, MÜSİAD Denizli Şubesi Başkanı Engin Boyacı ile birlikte Prof. Dr. Süleyman İnan’a günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Tefenlili’den 23 Nisan Mesajı Tefenlili’den 23 Nisan Mesajı

Hediye takdimi sonrasında konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan konuşmasında; göreve geldiği günden bugüne Pamukkale Üniversitesi’nin tüm akademik birimleri ile birlikte şehirle bütünleşme sağlamak adına çalışmalar yürüttüklerini hatırlatırken, bu çalışmaların teyit edildiğini bu konferans ile bir kez daha görmüş olduklarını söyledi. Denizli’nin şehir belleğinin gelecek kuşaklara taşınması adına iki önemli çalışmayı müjdeleyen Rektör Kutluhan: “Denizli yün ipek ve pamuklu dokuma merkezini kurmayı istiyoruz. Bu da geçmişin en önemli unsurlardan birini günümüze taşımak ve geleceğe aktarmaktır. Bir diğer projemiz ise kaya resimleri konusundadır. Bu konuda da inşallah bir merkez kurmayı istiyoruz.” şeklinde konuştu. Konferansın ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, konferansı izleyen öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Tahir Aygün